امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۴:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 20618
تاریخ انتشار: ۱۳ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۲:۰۰
تعداد بازدید: 76
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، از شب گذشته تا کنون در جریان درگیری‌هایی که در چند شهر مصر پس از ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، از شب گذشته تا کنون در جریان درگیری‌هایی که در چند شهر مصر پس از عزل مرسی رخ داد، 16 نفر کشته شدند.

بر اساس این گزارش امروز در جریان درگیری بین هواداران مرسی و نیروهای ارتش و پلیس در مقابل ساختمان اداره امنیت المنیا، یک افسر پلیس مورد اصابت گلوله قرار گرفته و کشته شد.

پلیس مصر اعلام کرد که ساختمان اداره امنیت هدف حمله قرار گرفته است.

همچنین سه نفر از هواداران مرسی در درگیری‌های شهر المنیا کشته و 13 نفر دیگر اعم از هواداران مرسی و سربازان ارتش زخمی شدند.

منابع پزشکی در شهر اسکندریه نیز گفتند که تعداد کشته‌ها در درگیری‌های گسترده شب گذشته در این شهر پس از عزل مرسی، به 4 کشته رسید و تعداد زخمی‌ها نیز 150 نفر اعلام شده است.

مدیر اورژانس این شهر گفت که دیروز نیز سه نفر کشته و 120 نفر دیگر زخمی شدند.

سرلشگر «امین عزالدین» مدیر امنیت اسکندریه نیز گفت که نیروهای امنیتی 13 فرد مسلح را که در این درگیری‌ها مشارکت داشتند، دستگیر کردند.

شب گذشته پس از پایان ضرب الاجل ارتش به گروه‌های سیاسی برای محقق کردن مطالبات مردم مصر، «عبدالفتاح السیسی» وزیر دفاع این کشور با صدور بیانیه‌ای مرسی را از قدرت برکنار کرد و عدلی منصور را به عنوان رئیس جمهور موقت برگزید.

این بیانیه پس از دیدار فرمانده نیروهای مسلح با رهبران جریان‌های سیاسی و مذهبی و ملی مصر صورت گرفت.

بر اساس این بیانیه همچنین قانون اساسی مصر تعلیق و انتخابات زود هنگام برگزار خواهد شد؛ السیسی تأکید کرد که نیروهای مسلح در فرایند سیاسی کشور دخالت نخواهند داشت.

در پی صدور نقشه راه ارتش مخالفان مرسی در میادین اصلی شهر شادی کردند و نیروهای مسلح و گارد ریاست جمهوری در کنار مردم حضور یافت.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها