امروز : شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 23
۰۰:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 20633
تاریخ انتشار: ۱۳ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۲:۰۰
تعداد بازدید: 162
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «عباس عراقچی» سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان با تقبیح رفتار غیر قابل قبول برخی کشورهای ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «عباس عراقچی» سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان با تقبیح رفتار غیر قابل قبول برخی کشورهای اروپایی در خصوص ایجاد اختلال در پرواز دولتی اوو مورالس رئیس جمهور بولیوی، تصریح کرد: این اقدام بی حرمتی به حقوق ملت بولیوی و رئیس جمهور این کشور به عنوان مظهر حاکمیت آن و همچنین در تناقض آشکار با عرف و مسئولیت‌های پذیرفته شده بین‌المللی در خصوص رعایت مفاد کنوانسیون‌های بین‌المللی و مصونیت کامل هواپیماهای روسای جمهوری کشورها می‌باشد.

کشورهای فرانسه، پرتغال و ایتالیا روز چهارشنبه به خاطر نگرانی از حضور ادوارد اسنودن، افشاگر برنامه‌های جاسوسی آمریکا ورود هواپیمای حامل ایوو مورالس، رئیس جمهور بولیوی به حریم هوایی آن کشورها را ممنوع کردند.
مورالس پیشتر اعلام آمادگی کرده بود تا به «ادوارد اسنودن»، افشاگر اسناد جاسوسی دولت آمریکا از شهروندان این کشور پناهندگی سیاسی اعطا کند.
اسنودن کارمند سابق آژانس امنیت ملی آمریکا ماه گذشته با انتشار اسنادی، از برنامه‌های موسوم به نظارت و پایش دولت از شهروندان آمریکا پرده برداشت.
اطلاعاتی که اسنودن درز داد از برنامه‌های گسترده سازمان امنیت ملی آمریکا در جمع آوری اطلاعات شخصی افراد در فضای مجازی پرده برداشت.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها