امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۷:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 20634
تاریخ انتشار: ۱۳ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۲:۰۰
تعداد بازدید: 122
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، فعالان و مردم عادی طرفدار یک کمپین به نام «احیا لایحه چهارم» در آمریکا و آلمان در اعتراض به ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، فعالان و مردم عادی طرفدار یک کمپین به نام «احیا لایحه چهارم» در آمریکا و آلمان در اعتراض به برنامه‌های جاسوسی آژانس امنیت ملی آمریکا که ادوارد اسنودن از آنها پرده برداشته تجمعات اعتراضی برگزار کرده‌اند.

لایحه چهارم آمریکا بر حق شهروندان آمریکایی برای در امان ماندن از اقدامات جستجو و پیگیری‌های ناموجه تأکید می‌کند.

در هفته‌های گذشته افشای رسوایی جاسوسی اینترنتی و تلفنی دولت آمریکا از شهروندان این کشور و برخی از کشورهای اروپایی منجر به راه‌اندازی این کمپین، موسوم به احیا لایحه چهارم شده که تحت حمایت شرکت موزیلا، بنیاد آزادی رسانه‌ها و برخی از دیگر سازمان‌های آمریکایی و بین‌المللی حامی آزادی رسانه‌ها قرار دارد.

قرار است از امروز، این کمپین اینترنتی اقدام به برگزاری تظاهرات‌های تجمعی در اعتراض به برنامه‌های جاسوسی در شهرهای مختلف آمریکا بکند.

شبکه خبری راشاتودی، تصاویری از آغاز تجمعات اعتراضی مردم شهرهای بوستون در آمریکا و مونیخ در آلمان منتشر کرده است.
 مردم در شهر مونیخ آلمان اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی علیه برنامه جاسوسی آمریکا کردند
 
تجمع اعتراضی مردم در شهر بوستون آمریکا

ماه گذشته دولت آمریکا به وجود عملیات جاسوسی با کد رمز پریزم اعتراف کرد. این برنامه، طبق آنچه اسنودن افشا کرده از کاربران اروپایی شرکت‌های گوگل، فیسبوک، اسکایپ و سایر شرکت‌های آمریکایی اطلاعات جمع‌آوری می‌کند.

در یک افشاگری دیگر، آمریکا به استراق سمع از ادارات و مقامات اتحادیه اروپا متهم شد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار