امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۰۷:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 20636
تاریخ انتشار: ۱۳ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۲:۰۰
تعداد بازدید: 115
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نیکلا سارکوزی، رئیس جمهور سابق فرانسه از عضویت در شورای قانون اساسی این کشور استعفا کرده ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نیکلا سارکوزی، رئیس جمهور سابق فرانسه از عضویت در شورای قانون اساسی این کشور استعفا کرده است.

این تصمیم سارکوزی پس از آن اعلام شد که این شورا رأی داد رئیس جمهور سابق فرانسه در خلال تبلیغات انتخاباتی سال گذشته‌اش بیش از حد مجاز پول خرج کرده بود.

سارکوزی به خبرگزاری فرانسه گفت قصد دارد با استعفای فوری از شورای قانون اساسی بار دیگر حق آزادی بیان را به دست آورد و به تصمیم این شورا واکنش نشان دهد.

سارکوزی در این پرونده به دریافت غیرقانونی کمک مالی از خانم لیلیان بتانکورت میلیاردر فرانسوی و وارث سالخورده گروه «لورآل»، برای تامین بودجه مبارزات تبلیغاتی خود در انتخابات سال 2007 میلادی، متهم شده است.

کارآگاهان رسیدگی به این پرونده مظنون شده‌اند که حداکثر چهار میلیون یورو (حدود 5.2 میلیون دلار) برای تبلیغات انتخاباتی سارکوزی منتقل شده است، درحالی که در قوانین فرانسه، سقف کمک به تبلیغات انتخاباتی، برای هر شخص اعطاکننده، چهار هزار و ششصد یورو تعریف شده است.

سارکوزی در نوامبر 2012 میلادی در ارتباط با این موضوع بازجویی شد.

پرونده مالی سارکوزی امیدهای وی برای بازگشت به عرصه سیاست را نقش بر آب می‌کند. وی بارها اشاره کرده است در انتخابات سال 2017 میلادی، یک بار دیگر برای ریاست جمهوری نامزد خواهد شد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها