امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۰:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 20639
تاریخ انتشار: ۱۴ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۱۸
تعداد بازدید: 97
سجاد مصطفی پور، مسئول سیاسی بسیج دانشجویی دانشگاه شهید بهشتی در گفت‌و‌گو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،‌ ...

سجاد مصطفی پور، مسئول سیاسی بسیج دانشجویی دانشگاه شهید بهشتی در گفت‌و‌گو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،‌ پیرامون انتظارات جنبش دانشجویی از وزیر علوم دولت آینده اظهار داشت: یکی از مطالبات ما بحث اجرایی کردن کرسی‌های آزاداندیشی است. مهمترین مسئله در کرسی‌های آزمایشی این است که هم مسئولان و هم دانشجویان حساسیت و اهمیت این کرسی‌ها را درک کنند و ظرفیتی که این کرسی ها برای دانشگاه و جامعه دارد را بشناسند.

مسئول سیاسی بسیج دانشجویی دانشگاه شهید بهشتی ادامه داد: انتقاداتی که دانشجویان از فضای دانشگاه دارند در این کرسی‌ها مطرح می‌شود و این کار باعث می‌شود بسیاری از مشکلات دانشگاهی برطرف شود.

وی افزود: همچنین مسئولین امر و وزیر علوم آینده باید دغدغه اجرایی کردن این کرسی‌ها را به بهترین نحو داشته باشند. فرهنگ‌‌سازی این کرسی‌ها نیز باید به همراه آن به وجود آید. به گفته وی، حساسیت‌هایی که کرسی‌های آزاداندیشی در اذهان روسای دانشگاه‌ها دارد عاملی برای عدم اجرایی شدن این کرسی‌هاست.

سجاد مصطفی‌پور پیرامون اسلامی کردن دانشگاه‌ها نیز گفت: بومی‌سازی کتب درسی علوم انسانی طبق اصول اسلامی باید در اولویت کاری وزیر علوم جدید قرار گیرد.به گفته وی، دردانشگاه‌ها باید از اساتید بهره برد که تعهد و تخصص دارند و تعهد باید پررنگ‌تر از تخصص در اساتید باشد.

وی در پایان سخنان خود خاطرنشان کرد: فضای دانشگاه باید با آن فضایی که موردنظر نظام و رهبری است برابری داشته باشد به همین خاطر دولت آینده باید مسئله حجاب و عفاف را در دانشگاه‌ها مورد توجه ویژه قرار دهد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها