امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۰۵:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 20644
تاریخ انتشار: ۱۴ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۱۸
تعداد بازدید: 82
حسین شیخ‌الاسلام کارشناس مسائل بین‌الملل در گفت‌و‌گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس درباره نقض قوانین بین‌المللی از ...

حسین شیخ‌الاسلام کارشناس مسائل بین‌الملل در گفت‌و‌گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس درباره نقض قوانین بین‌المللی از سوی اسرائیل و ربودن 4 دیپلمات ایرانی اظهار داشت: یکی از نمونه‌های برخورد دوگانه قدرت‌های استکباری به ویژه آمریکا با جنایات اسرائیل موضوع ربودن 4 دیپلمات کشورمان بود چراکه طبق قوانین بین‌المللی دیپلمات‌ها در حالت درگیری یا صلح مصونیت دارند.

شیخ‌الاسلام با بیان اینکه این چهار دیپلمات هنگام رفتن به بیروت توسط اسرائیل ربوده شدند،‌ تصریح کرد: متاسفانه هیچ گونه برخوردی مطابق قوانین بین‌الملل با آنها صورت نگرفت؛ این دیپلمات‌ها 30 سال است که در اسارت اسرائیل هستند اما هیچ فشاری به این رژیم وارد نمی‌شود که آیا این عزیزان در اسارت هستند یا شهید شده‌اند تا پیکرشان بازگردد.

این کارشناس مسائل بین‌الملل تاکید کرد: اسرائیلی‌ها می‌دانستند که حاج احمد متوسلیان اطلاعات ویژه‌ای دارد و در عین حال برای فشار بر جمهوری اسلامی دست به این کار زدند.

وی با تاکید بر اینکه باید تکلیف این چهار دیپلمات ایرانی روشن شود و پیگیری‌ها نیز از سوی جمهوری اسلامی همچنان ادامه دارد،‌ یادآور شد: حاج احمد متوسلیان یکی از فرماندهان بزرگ اسلام بود و مهم‌ترین شخصیتی که اسرائیل می‌خواست به اسارت بگیرد،‌ شخص حاج احمد بود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها