امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۱۴:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 20646
تاریخ انتشار: ۱۴ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۱۸
تعداد بازدید: 154
اسماعیل کوثری فرمانده اسبق لشکر 27 محمد رسول الله(ص) و نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌و‌گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل ...

اسماعیل کوثری فرمانده اسبق لشکر 27 محمد رسول الله(ص) و نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌و‌گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به سالروز ربودن 4 دیپلمات ایرانی، اظهار داشت: در روز 14 تیر سال 61،‌ ارتش رژیم اشغالگر قدس به بیروت آمد و به سفارت ایران نزدیک شده بود.

وی افزود: حاج احمد متوسلیان فرمانده نیروهای ایرانی در سوریه برای مقابله با اسرائیل به آنجا رفته و قرار بود یگان‌هایی از سایر کشورهای عربی نیز بیایند که البته به حرفی هم که زدند عمل نکردند؛ در نهایت وقتی مطلع شد که اسرائیل به سفارت ایران نزدیک شده، برای برداشتن اسناد و مدارک سفارت، به سمت لبنان حرکت کردند که توسط فالانژها دستگیر شده و دیگر هیچ خبری از آنها نشد.

این عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با تأکید بر اینکه حقوق بشر سازمان ملل باید در این زمینه پاسخگو باشد، افزود: وقتی یک آمریکایی یا سرباز رژیم صهیونیستی اسیر می‌شود، آنها همه دنیا را زیر سؤال می‌برند، اما با وجود پیگیری‌های بسیار ایران برای چهار دیپلمات ربوده شده، کسی پاسخگو نبود و از این رو این برخورد دوگانه سازمان ملل جای تاسف دارد.

وی خاطرنشان کرد: دستگاه دیپلماسی کشور، کمیسیون امنیت ملی مجلس و خانواده حاج احمد متوسلیان و سید محسن موسوی این موضوع را دنبال کرده‌اند اما کسانی که باید جوابگو باشند، هنوز پاسخگو نبوده‌اند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار