امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۰۵:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 20657
تاریخ انتشار: ۱۴ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۱۸
تعداد بازدید: 86
ناصر حکیمی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» با اشاره به چند طرح در دست اجرای بانک مرکزی  در حوزه فناوری اطلاعات، اظهار داشت: با ...

ناصر حکیمی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» با اشاره به چند طرح در دست اجرای بانک مرکزی  در حوزه فناوری اطلاعات، اظهار داشت: با توجه به اینکه این طرح‌ها هنوز تکمیل نشده، هدف ما در سال جاری تکمیل آنها در سال 92 است و به همین دلیل طرح جدیدی در دستور کار نداریم.

وی افزود: یکی از این طرح‌ها طرح انتقال سه‌وجهی و دیگری طرح «نماد» است که با توجه به حجم بالای پروژه‌‌های در حال اجرا در بانک‌ها و بانک مرکزی، به ثمر رساندن این دو طرح از اولویت‌های اصلی بانک مرکزی در حوزه فناوری اطلاعات و بانکداری الکترونیک است.

مدیرکل فناوری اطلاعات بانک مرکزی تصریح کرد: طرح «نماد» و «انتقال سه‌وجهی» از سال گذشته مصوب و ابلاغ شده است و سعی می‌کنیم تا پایان سال این دو پروژه به به اتمام برسانیم.

وی در با بیان اینکه «نماد» مخفف نظام مدیریت امضای دیجیتال است، گفت: در این طرح سه هدف ایجاد و تکمیل پایگاه داده جامع متمرکز مشتریان، ایجاد بستر مشترک و زیرساختی برای امنیت بانکداری مجازی و ایجاد هویت دیجیتالی برای مشتریان بانکی دنبال می‌شود.

حکیمی درخصوص طرح انتقال سه‌وجهی اظهارداشت: براساس این طرح انتقال پول از به وسیله تمامی خودپردازهای بانک‌‌ها امکان‌پذیر خواهد بود که البته سیستم آن در اغلب بانک‌ها فراهم شده است.
انتهای پیام/ح
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها