امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۱:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 20661
تاریخ انتشار: ۱۴ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۱۸
تعداد بازدید: 106
به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به آفریقا، علی اکبر صالحی در دیدار با وزیر خارجه زیمباوه بر ضرورت استمرار ...

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به آفریقا، علی اکبر صالحی در دیدار با وزیر خارجه زیمباوه بر ضرورت استمرار رایزنی‌های دو کشور در خصوص تحولات منطقه‌ای و مسائل مهم بین‌المللی به ویژه در چارچوب جنبش غیر متعهدها تاکید کرد.

صالحی با اشاره به اراده روسای جمهور دو کشور بر گسترش مناسبات فیمابین گفت: لازم است با رفع هر گونه موانع احتمالی بر سر راه توسعه مناسبات دو کشور زمینه را برای ارتقای همکاری‌های اقتصادی، فرهنگی و تجاری و علمی سطح مناسبات خوب سیاسی دو کشور را فراهم کرد.

وی ابراز امیدواری کرد که نتایج این سفر سر آغاز مرحله نوین روابط دو کشور شده و آینده بهتری برای دو طرف رقم زند.

صالحی افزود: ایران به عنوان رئیس دوره‌ای جنبش غیر متعهدها و زیمبابوه به عنوان عضو مهم این جنبش می‌تواند با همکاری و رایزنی به رفع مسایل و مشکلات ملت‌ها از جمله مسایل سوریه و آفریقا کمک کند.

وی در خاتمه بر ضرورت ایجاد تسهیلات لازم در جهت ارتباط مردمی دو کشور و فعالتر شدن بخشهای خصوصی و همکاری‌ها و پروژه‌های مشترک تاکید کرد.

در این دیدار طرفین بر گسترش راه‌های توسعه روابط دو جانبه و افزایش همکاری های اقتصادی تاکید کردند.

همچنین وزیر امور خارجه زیمبابوه عملکرد ایران به عنوان ریاست جنبش غیر متعهدها را موجب ارتقای جایگاه این سازمان و شایسته تقدیر دانست و گفت: دو کشور از روابط دو جانبه منطقه‌ای و بین‌المللی نزدیکی برخوردار هستند. با توجه به اراده روسای جمهور دو کشور و همچنین افزایش رایزنی‌ها در عرصه‌های مختلف قصد داریم در مذاکرات جدید زمینه‌های جدید برای همکاری را شناسایی کنیم.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار