امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۲۱:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 20670
تاریخ انتشار: ۱۴ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۱۸
تعداد بازدید: 119
به گزارش فارس به نقل از سلولار – نیوز، این مخترع توانست مدل مفهومی از نخستین موشواره را روی یک تخته چوبی که به دو چرخ فلزی مجهز شده بود و یک سوئیچ ...

به گزارش فارس به نقل از سلولار – نیوز، این مخترع توانست مدل مفهومی از نخستین موشواره را روی یک تخته چوبی که به دو چرخ فلزی مجهز شده بود و یک سوئیچ کوچک در بالای آن قرار داشت، ارایه دهد.

وی که ابتدا این اختراع خود را " موقعیت‌یاب X-Y برای سیستم نمایشگر" معرفی کرد، پس‌ از گذشت مدتی نام Mouse یا همان موشواره را به خاطر سیمی که شبیه به دم موش از انتهای این دستگاه خارج می‌شد برای آن در نظر گرفت.

او همچنین مکان‌نمایی که با موشواره به حرکت درمی‌آمد را "ذره" نام‌گذاری کرد. اما بعد از گذشت مدتی مهندسان رایانه برای آنکه از این ابزار آسان‌تر استفاده کنند نام مکان‌نما را برای آن در نظر گرفتند.

انگلبارت در دسامبر 1968 در یک کنفرانس رایانه‌ای از موشواره‌ای رونمایی کرد که بعدها "مادر تمام موشواره‌ها" نام‌گذاری شد و توانست بیشترین تاثیر را در این زمینه برجا بگذارد.

حق امتیاز موشواره در سال 1970 به ثبت رسید، اما انگلبارت از عرضه گسترده این محصول در سراسر جهان منفعت چندانی کسب نکرد و پیش از اینکه محصول یاد شده وارد رایانه‌های شخصی و خانگی شود، حق امتیاز ثبت شده به نام او منقضی شد.

در سال 2007 میلادی تشخیص شد که این مخترع نامی به بیماری آلزایمر مبتلا شده است و سرانجام او در تاریخ 2 ژوئیه 2013 بر اساس اختلالات کلیه در منزل شخصی جان خود را از دست داد. او در هنگام مرگ 88 سال داشت که به همراه همسر، چهار فرزند و 9 نوه زندگی می‌کرد.
انتهای پیام/ح
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها