امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۸:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 20674
تاریخ انتشار: ۱۴ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۱۸
تعداد بازدید: 68
خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس - گروه ادبیات انقلاب اسلامی؛ «شاخه‌ی طوبا» نخستین کتابی بود که از نویسنده پرکار و خوش‌سخن آقای جواد ...

خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس - گروه ادبیات انقلاب اسلامی؛ «شاخه‌ی طوبا» نخستین کتابی بود که از نویسنده پرکار و خوش‌سخن آقای جواد نعیمی دیدم و خواندم. وجود داستان‌های مذهبی با روایت شیرین نعیمی کتاب را لذیذتر کرده بود. یادم نمی‌رود وقتی از مشهد مقدس این کتاب را تهیه کردم بسیاری از صفحه‌هایش را نوشیده بودم و متوجه گذر زمان نمی‌شدم.

نثر پرکشش نعیمی باعث می‌شود مخاطب دنبال کتاب‌های دیگرش هم برود، ولی متأسفانه کتاب‌های این نویسنده فعال، زیاد در دسترس نیست. تنها جایی که آثار وی (البته برخی از آنها) را دیدم و خوشحال شدم و تهیه کردم، انتشارات آستان قدس رضوی بود. ولی در تهران و استان‌های دیگر و فروشگاه‌های دیگر از آثار او خبری نیست. به نظر راقم این سطور بعضی‌ها به جهت عدم دسترسی به تلویزیون و رسانه‌های جمعی توفیق این را نداشتند که بیشتر مطرح شوند و فقط کتاب‌های ایشان، آنها را مطرح نموده است. جواد نعیمی جز همین نویسنده‌هاست که قلمی ساده و روان دارد ولی در حقش جفا شده است.

بیشتر نثرهای «نعیمی» مذهبی است و با توجه به منابع و مأخذی که در پایان کتاب‌هایش آورده است متوجه مطالعات گسترده او در زمینه مذهب می‌شویم. او سالها پیش کتابی با عنوان «در پی محمل جانان» (نجوایی با حضرت امام زمان(عج) ) را توسط انتشارات آستان قدس منتشر کرده است.

«نعیمی» از ظرفیت واژه‌ها آگاه است و در عین روانی و سلاست لفظ به آرایه‌های ادبی نیز توجه نموده است.

پیام‌هایی که از خواندن نثرهای شاعرانه نعیمی به ذهن خواننده متبادر می‌شود سرشار از معرفت و ایمان است. وقتی این مهم را متوجه می‌شوید که نوشته‌هایش را بخوانید؛

«ما را دلی است که به دلدار سپرده‌ایم. به آن یار غایب که حضورش در اندیشه و قلب و خون ما متجلی است.

این آرزوی سبز ماست که باران نگاهش را به حاصلخیز کردن مزرعه جان‌هایمان فراخوانیم و در دریای محبتش غرق شویم! طلعت زیبای دوست، طلیعه طالع ماست و هوای پریدن به کوی او، عشق مقدس و درون‌مایه گرانقدر ما به شمار می‌آید. ای کاش همین جمعه که در پیش روی ماست، جمعه دیدار یار، باشد!

لب‌های احساس ما همواره با ترنم نام و یاد آن محبوب دل‌ها متبرک می‌شود و چهره جانمان از فروغ خوبی‌هایش بانشاط می‌گردد.

یاد او، بذر صفا و سادگی و صداقت و فرزانگی را در دل‌ها و اندیشه‌ها می‌افشاند و به ثمردهی می‌رساند.

ظهور او، نشانه رحمت دیگری از خداوند است و ما همواره دعا می‌کنیم که لایق رحمت خدا باشیم.

هر کس و هر چیز که در انتظار طلوع سپیده و سرسبزی نباشد، بدون تردید، سهمی از حیان نیافته است!

ولایت، سرچشمه همه زیبایی‌ها، زندگی‌ها و زایندگی‌هاست و ما به پاس برخورداری از این نعمت گران سنگ، خدای را شاکریم. راز رویش جوانه‌ها و جوشش چشمه‌ها، رمز مانایی جهان و پایداری خاک و افلاک، در برکت وجود مبارک مولاست.

یا رب! ما را بر این عشق و آرمان، بر دلبستگی‌ به امام زمان، همواره پایدار و جاویدان بدار!

ما، پیوسته این دلبستگی خویش را به یاد می‌آوریم و  امیدواریم توفیق یابیم که همیشه از منتظران صالح مصلح جهان باشیم و بر این میثاق پایدار بمانیم».

از جواد نعیمی کتاب‌های دیگری مثل؛ نازبوها، قصه‌ی من (حکایتی از زبان کتاب)، قصه‌های مادران معصومین (باغبان گل‌های آسمان و زمین) و ... منتشر شده است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها