امروز : یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 21
۰۴:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 20675
تاریخ انتشار: ۱۴ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۱۸
تعداد بازدید: 111
حسین طباطبایی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، اظهارداشت: مراقبت از پوست از تولد تا زمان مرگ برای همه انسانها ضروری است و تمام افراد به ...

حسین طباطبایی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، اظهارداشت: مراقبت از پوست از تولد تا زمان مرگ برای همه انسانها ضروری است و تمام افراد به مراقبت بهداشتی اعضای بدن خود از جمله پوست نیاز دارند.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران افزود: مراقبت از همان لحظه تولد باید انجام شود که بر حسب ژنتیک، جنس پوست که چرب، خشک یا معمولی است و همچنین برحسب بهداشت خانواده تفاوت دارد.

این متخصص پوست ادامه داد: وقتی نوزاد به سن راه‌رفتن افتاد یعنی به صورت چهار دست و پا توانست خودش را در معرض هوای باز قرار دهد از آن زمان اثرات مضر نور آفتاب نیز دامنگیر کودک می‌شود.

طباطبایی افزود: این اثرات در کوتاه مدت مدنظر نیست بلکه در زمان های طولانی، مسافرت ها و کنار دریا مدنظر است؛ مثلاًوقتی  کودک را لخت و بدون کرم ضد آفتاب در شن‌های کنار دریا رها می‌کنند واضح است که پوست کودک به طور مستقیم اشعه ماوراء بنفش را دریافت می‌کند.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران تصریح کرد: وقتی کودک بدین‌صورت تحت اشعه ماوراء بنفش قرار می‌گیرد جزء تجمعی اشعه ماوراء بنفش در پوست او از همان دوران کودکی تشکیل می‌شود که ظاهر آن فقط یک قرمزی است که بعد هم خود به خود خوب می‌شوند ووالدین هم به این عملکرد بی‌اعتنا هستند.

متخصص پوست ادامه داد: ثابت شده 50درصد قسمت مضر نور آفتاب تا 17 سالگی به پوست کودک و نوجوان می‌تابد که معمولاً در این محدوده سنی افراد هیچ توجهی به مراقبت و زیبایی پوست ندارند که در این مقطع والدین باید مسائل مراقبتی پوست را اعمال کنند.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران تصریح کرد: مطالعات نشان داده افرادی که در سنین بالا دچار سرطان پوستی ناشی از آفتاب می‌شوند 50درصد از اشعه ماوراء بنفش آفتاب را تا همان 17 سال اول عمر خود دریافت کرده‌اند و این افراد کسانی هستند که در این محدوده سنی مراقبت خاصی از پوست خود در برابر نور آفتاب نداشته‌اند.

طباطبائی ادامه داد: توصیه ما به افراد این است که از لحظه تولد تا زمان مرگ بر حسب سن و شرایط پوست خود که نوع مراقبتهای پوستی را متغیر می‌سازد از پوست خود در برابر اشعه آفتاب محافظت کنند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها