امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 27
۰۷:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 20690
تاریخ انتشار: ۱۴ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۱۸
تعداد بازدید: 102
به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به حراره، علی‌اکبر صالحی وزیر امور خارجه کشورمان پنجشنبه شب در مراسم ضیافت شام ...

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به حراره، علی‌اکبر صالحی وزیر امور خارجه کشورمان پنجشنبه شب در مراسم ضیافت شام وزیر امور خارجه زیمبابوه و وزیر دفاع این کشور که به افتخار هیئت ایرانی برگزار شده بود شرکت کرد.

وزیر خارجه زیمبابوه در این مراسم گفت: باید به مردم و رهبر ایران به خاطر برگزاری انتخابات ریاست جمهوری تبریک گفت، این انتخابات نشانه دموکراسی در ایران بود.

وی در ادامه با اشاره به خاطراتش از سفر به ایران، گفت: اخیرا برای حضور و برگزاری کمیسیون مشترک اقتصادی به تهران آمدم.

وزیر امور خارجه زیمبابوه بر تسریع انجام پروژه‌های مشترک تاکید کرد و گفت: با کمک هم می‌توانیم برخی سازمان‌ها مانند جنبش غیرمتعهدها را زنده نگه داریم.

وی در ادامه با اشاره به حمایت کشورش از برنامه هسته‌ای صلح‌آمیز ایران، گفت: ما مداخلات خارجی در سوریه را محکوم می‌کنیم و اکنون زمان آن فرا رسیده که برای برقراری صلح گام برداریم.

صالحی نیز در این مراسم طی سخنانی اظهار داشت: در زیمبابوه احساس می‌کنم در خانه خودم و در کنار برادران و خواهران خود هستم، دو کشور به دنبال ارزش‌های انسانی مشترک بوده و می‌خواهند استقلال سیاسی داشته باشند، ما در برابر فشارها و تحریم‌های اعمالی علیه دو کشور می‌ایستیم.

وی تاکید کرد: اگر تحریم‌های ناعادلانه علیه کشوری اعمال شود این تحریم‌ها می‌تواند به فرصتی تبدیل شود تا ظرفیت‌ها  افزایش یابد.

وزیر امور خارجه در ادامه اظهاراتش با اشاره به وابستگی ایران در زمینه نظامی قبل از انقلاب، گفت: ایران توانسته است نه تنها در حوزه‌های نظامی بلکه در پرتاب ماهواره پیشتاز شود.

صالحی با بیان اینکه هیچ کس هیچ چیز را به راحتی به دست نمی‌آورد، ادامه داد: برای دستیابی به استقلال خود باید هزینه‌هایی پرداخت و فشارهایی متحمل شویم، ولی ما نسل‌هایی تربیت خواهیم کرد که آینده را می‌سازند.

وزیر امور خارجه با ترسیم یک آینده روشن برای کشور زیمبابوه اظهار داشت: این افق روشن برای کشورهایی است که روی پاهای خود می‌ایستند، امید است با انتخابات پیش رو در این کشور شاهد فصل جدید در روابط دو کشور باشیم، اکنون روابط سیاسی دو کشور در بهترین سطح خود قرار دارد اما باید در حوزه‌های دیگر بیشتر تلاش کنیم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار