امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۲۰:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 20696
تاریخ انتشار: ۱۴ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۱۸
تعداد بازدید: 75
حجت‌الاسلام سید مهدی تقوی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس درباره مطالبات رسانه‌ها از دولت یازدهم ضمن تبریک به مردم برای خلق حماسه سیاسی، اظهار ...

حجت‌الاسلام سید مهدی تقوی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس درباره مطالبات رسانه‌ها از دولت یازدهم ضمن تبریک به مردم برای خلق حماسه سیاسی، اظهار داشت:‌ در صورتی که شعار رئیس جمهور منتخب کشور مبنی بر «اعتدال» در زیر مجموعه عدالت تعریف شود می‌تواند دوره بسیار پرباری را به خصوص از حیث فرهنگی در سطح فکری و توسعه علم برای جامعه به دنبال داشته باشد.

مدیرعامل خبرگزاری ایکنا افزود: در این میان یک نگرانی وجود دارد که مربوط به این امر می‌شود که به بهانه اعتدال نقش عدالت در جامعه کمرنگ شود به این معنی که به بهانه اعتدال، عدالت و حق در مواردی به حاشیه کشیده شود.

وی ادامه داد: چنانچه‌ که بخواهیم به بهانه اعتدال به این حاشیه‌ها کشیده نشویم باید به نکاتی توجه کنیم؛ از جمله می‌توان بر ضرورت روشن بودن گفتار و مواضع سران نظام و به خصوص رئیس جمهور اشاره کرد؛ در این صورت زمینه انحراف جامعه میسر نخواهد شد.

این فعال عرصه رسانه بیان داشت: با توجه به اینکه جریان‌های منحرف همیشه درصدد هستند تا شبهات را در جامعه به گستردگی پراکنده کنند از این رو پاسخگویی به این شبهات با هزینه‌های بالایی همراه است این در حالی است که پراکندگی ایجاد شبهات در جامعه از جانب جریان‌های انحرافی با هزینه مالی همراه نیست.

وی متذکر شد: باید برای تقویت بنیان‌های فکری و فرهنگی جامعه هزینه و سرمایه‌گذاری قابل ملاحظه‌ای صورت گیرد.

مدیرعامل خبرگزاری ایکنا یادآور می‌شود: در یک دوره‌ای ما شاهد چاپ روز‌نامه‌های زنجیره‌ای در کشور بودیم که به بهانه اعتدال و تکثرگرایی یک‌صدا دروغ‌ها را با هم فریاد می‌زدند و در این میان صدای بقیه روزنامه‌ها شنیده نمی‌شد.

حجت‌الاسلام تقوی بیان داشت: به همین جهت باید بنیان‌های فکری و فرهنگی جامعه در دولت یازدهم تقویت شود تا تعادل در جامعه برقرار شود.

وی با بیان اینکه جایگاه اصلی عرصه گفتمان‌های مفید و سازنده در یک فضای کاملاً علمی است، ادامه داد: این فضا باید دارای چارچوب و مخاطب مشخص باشد.

حجت‌الاسلام تقوی با ابراز امیدواری بر اینکه عرصه گفتمان‌های آزاد اندیشی در دولت یازدهم احیا شود، افزود: چنانچه این مهم تحقق یابد بدون شک شاهد تقویت بنیان‌های فکری و فرهنگی جامعه حتی در صورت وجود دیدگاه‌‌های مخالف، خواهیم شد.

این فعال عرصه رسانه بیان داشت: اینکه دیدگاه‌های انتقادی در روز‌نامه‌ها و رسانه‌ها سراسر کشور بدون توجه بر اینکه کسی پاسخگوی این دیدگاه‌ها باشد، انعکاس یابد، بدون شک تأثیری را بر تقویت بنیان‌های فکری و فرهنگی جامعه نخواهد گذاشت.

حجت‌الاسلام تقوی گفت: دولت اعتدال باید کرسی‌های آزاد اندیشی را به یک فضای آرام و مطمئن هدایت کند و در یک چارچوب خاصی قرار دهد.

مدیرعامل خبرگزاری ایکنا خاطرنشان کرد: بر همین اساس از دولت یازدهم انتظار می‌رود که کرسی‌های آزاد اندیشی را به یک فضا و چارچوب خاصی هدایت کند و در نهایت در جهت گسترش و توسعه آن برای تقویت بنیان‌های فکری و فرهنگی جامعه تلاش کند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار