امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۲۱:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 20698
تاریخ انتشار: ۱۴ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۱۸
تعداد بازدید: 114
عزیز حبیبی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا»، با اشاره به برگزاری دوره تکمیلی بین سطوح تحصیلی توسط سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای ...

عزیز حبیبی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا»، با اشاره به برگزاری دوره تکمیلی بین سطوح تحصیلی توسط سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور اظهار داشت: اولین مصوبات این دوره‌ها شامل 18 رشته توسط شورای گسترش دانشگاه علمی کاربردی مصوب شده است.

معاون آموزش سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور با بیان اینکه مقرر شد 100 رشته برای این موضوع طراحی شود، تصریح کرد: این موضوع مربوط به سال جاری بوده و قرار است تا پایان سال اجرایی شود.

وی تأکید کرد: این رشته‌ها عمدتاً فنی و تکنسینی بوده که مطابق با نیاز بازار کار است.

به گفته حبیبی، مزیت دوره‌های تکمیلی استفاده از تجربیات و نقاط قوت نظام آموزش نظری، مهارتی و نیاز بازار کار است تا افراد بتوانند با دریافت مهارت‌های مورد نیاز جامعه و بنگاه‌های اقتصادی، زودتر وارد بازار کار شوند.

معاون آموزش سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور در خصوص منابع آموزشی بین سطوح تحصیلی بیان داشت: برای 18 رشته مصوب شده، منابع تدوین و طراحی و سرفصل‌های آن نیز مشخص شده است.

وی عنوان کرد: برنامه‌های آموزشی رشته‌های دوره تکمیلی براساس استانداردها، پودمان‌ها و نیاز روز بازار اقتصاد و کشور تدوین شده است.

حبیبی با بیان اینکه به منظور افزایش سطح مهارتی متقاضیان از اساتید مجرب بهر‌ه‌گیری خواهد شد، گفت: مربیانی که تحت نظر دانشگاه جامع علمی کاربردی بوده در این دوره‌ها حضور دارند و پیش‌بینی می‌شود 20 هزار نفر دوره کاردانی مهارتی خود را بگذرانند.

وی ادامه داد: مراکز منتخب آموزشی فنی حرفه‌ای سازمان به عنوان مجری این دوره‌ها انتخاب شده‌اند.

حبیبی تأکید کرد: پس از تدوین دستورالعمل اجرایی این دوره‌ها کار برگزاری اجرای این 18 رشته شروع می‌شود.

به گفته حبیبی دوره‌های تکمیلی بین سطوح تحصیلی 1800 ساعته بود تا یک تکنسین مهارت‌های لازم را فرابگیرد.
انتهای پیام/ح
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها