امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۰۵:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 20699
تاریخ انتشار: ۱۴ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۱۸
تعداد بازدید: 134
به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به آفریقا، علی اکبر صالحی وزیر امور خارجه کشورمان در دیدار با رابرت موگابه رئیس ...

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به آفریقا، علی اکبر صالحی وزیر امور خارجه کشورمان در دیدار با رابرت موگابه رئیس جمهور این کشور سلام‌های گرم احمدی نژاد و روحانی را به وی ابلاغ کرد.

وی با اشاره به مبارزات رابرت موگابه در راه استقلال زیمبابوه بویژه ایستادگی در قبال فشارها و تحریم‌های ناعادلانه قدرت‌ها، از رهبران مبارز برای استقلال کشورهای استقلالی تقدیر کرد.

وزیر خارجه کشورمان گفت: دو کشور دارای دیدگاه‌ها و مواضع سیاسی مشترک و نزدیک هستند و با مشورت و همکاری می‌توانند نقش تاثیرگذاری در مناسبات بین‌المللی داشته باشند.

صالحی دو کشور را در حوزه‌های صنعتی، علمی، اقتصادی، تجاری و فناوری مکمل یکدیگر خواند و تاکید کرد: لازم است برای بهره برداری حداکثری از این ظرفیت‌های متقابل تمامی توان خود را بکار گیریم.

وی ضرورت طراحی و اجرای پروژه‌های همکاری مشترک را مورد تاکید قرار داد و ابراز امیدواری کرد که پروژه ساخت درمانگاه در حراره آغاز گردد.

صالحی ابراز امیدواری کرد نتیجه سفرش به زیمبابوه منجر به آغاز مرحله نوینی از روابط تهران - حراره شود.

وزیر امور خارجه بر آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای ارائه تجربیات غنی کشورمان به زیمبابوه مختلف اعلام داشت.

رابرت موگابه نیز در این دیدار متقابلا از صالحی خواست سلام‌های گرم وی را به احمدی نژاد و روحانی تقدیم کند.

وی برگزاری موفق انتخابات ریاست جمهوری در ایران را تبریک گفت.

موگابه با تاکید بر اینکه مشتاقانه خواهان تقویت روابط با جمهوری اسلامی ایران است، به علاقمندی کشورش برای استفاده از تجربیات ارزشمند کشورمان در زمینه‌های مختلف تاکید کرد.

وی با اشاره به مناسبات غیر عادلانه، استاندارهای دوگانه و تحریم‌های غیر قانونی قدرتهای استعماری، از مواضع بر حق جمهوری اسلامی ایران از جمله برخورداری از فناوری هسته‌ای صلح آمیز تاکید کرد.

در این دیدار همچنین پیرامون تحولات منطقه‌ای بویژه اوضاع منطقه آفریقا، خاورمیانه و سوریه تبادل نظر شد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها