امروز : سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 23
۰۷:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 20700
تاریخ انتشار: ۱۴ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۱۸
تعداد بازدید: 143
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، ارتش همچنین در این بیانیه بر رد "انتقام جویی" به منظور "برقراری ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، ارتش همچنین در این بیانیه بر رد "انتقام جویی" به منظور "برقراری آشتی ملی" تاکید کرد.

این بیانیه در پی اقدام ارتش مصر در خلع محمد مرسی رئیس جمهوری مصر از قدرت و تعیین عدلی محمود منصور به عنوان رئیس جمهوری موقت این کشور صادر شد.

این بیانیه همچنین درحالی صادر می شود که طرفداران جریان های اسلامی قصد دارند امروز جمعه تظاهرات گسترده ای در اعتراض به برکناری مرسی برگزار کنند.

ارتش در بیانیه خود بر "ضرورت پرهیز از اتخاذ هرگونه اقدامات استثنائی یا خودسرانه و ظالمانه علیه هر گروه یا جریان سیاسی" تاکید کرد.

این درحالی است که نیروهای امنیتی عملیات بازداشت بارزترین رهبران گروه اخوان المسلمین را اجرا می کنند که محمد مرسی وابسته به آن است. 

در بیانیه ارتش آمده است: نیروهای مسلح ایمان راسخ دارد که ماهیت اخلاقی ملت مصر برخوردار از روحیه تسامح و ارزشهای جاودانه اسلامی هرگز اجازه نداده و نخواهد داد که به سمت هرگونه دعوت برای انتقام جویی بین اقشار مختلف کشیده شویم.

این بیانیه اشاره کرد که تظاهرات مسالمت آمیز و آزادی بیان برای همگان تضمین شده است اما درعین حال افزود: افراط در استفاده از این حق بدون انگیزه و بروز پدیده های منفی همراه آن تهدیدی برای سلامت و امنیت جامعه و منافع کشور به شمار می رود و تاثیر منفی بر عملکرد امنیتی و اقتصادی مصر می گذارد.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها