امروز : چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 23
۰۳:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 20718
تاریخ انتشار: ۱۴ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۱۸
تعداد بازدید: 50
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حوزه هنری استان تهران در تقویم اجرایی خود برای سال 1392 برنامه‌های ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حوزه هنری استان تهران در تقویم اجرایی خود برای سال 1392 برنامه‌های فرهنگی با رویکردی قابل اعتنا را پیش گرفته است.

این نهاد فرهنگی کارهای بزرگی را در دست اقدام دارد که یکی از آنها ورود به عرصه موسیقی است، از این رو طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته از سوی حوزه هنری استان تهران آلبوم موسیقی با موضوع «سبک زندگی زوج‌های جوان» بزودی رونمایی و وارد بازار هنر خواهد شد.

موضوع ترانه‌های این آلبوم با بهره از کتاب «مطلع عشق» توصیه‌های رهبر انقلاب به زوج‌های جوان تهیه و انتخاب شده است و سعی شده مواردی استخراج شود که برای زندگی زوج‌های جوان مهم شمرده می‌شود.

حوزه هنری استان تهران این مطالب و موارد کلیدی را در یک تعامل به ترانه‌سراها ارائه و در نهایت 8 قطعه تهیه شد و هم اکنون این آلبوم در مرحله انتخاب خواننده و آهنگساز است.

در بخشی از کتاب «مطلع عشق» رهبری با تاکید بر اینکه هیچ انسانی بی عیب نیست به زوج های جوانان توصیه می‌کنند: "اگر دیدید که همسرتان یک نقطه عیبی دارد- هیچ انسانی بی عیب نیست - و مجبورید او را تحمل کنید، تحمل کنید، که او هم همزمان، دارد یک عیبی را از شما تحمل می‌کند. آدم عیب خودش را که نمی‌فهمد، عیب دیگری را می‌فهمد. پس بنا را بگذارید بر تحمّل. اگر چنانچه قابل اصلاح است، اصلاحش کنید. اگر دیدید کاری نمی‌شود کرد، با او بسازید. "

"زن و شوهر باید راز هم را حفظ کنند، زن نباید راز شوهرش را پیش کسی بازگو کند. مرد هم مثلاً نرود پیش رفقایش در باشگاه یا مثلاً فلان مهمانی و ... راز همسرش را باز گو کند، حواستان جمع باشد، اسرار هم را محکم نگاه دارید تا زندگی ان شاءالله شیرین و مستحکم شود."

"من همیشه به مردهای جوان توصیه می‌کنم که شما در معاشرت با نامحرم و حتی محارم کاری نکنید که زنان خود را وادار به حسادت کنید. به دختران جوان هم سفارش می‌کنم که در برخوردشان با مردهای بیگانه، کاری نکنند و حرفی نزنند که حس حسادت و غیرت شوهرانشان را تحریک نمایند. این حسادت‌ها بدبینی می‌آرود و پایه‌های محبت را سست می کند و ریشه می‌سوزاند."

انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها