امروز : شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 23
۰۲:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 20726
تاریخ انتشار: ۱۴ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۱۸
تعداد بازدید: 96
به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا» به نقل از شادا، دبیر اجرایی واحد اطلاعات مالی مبارزه با پولشوئی ایران از برگزاری سومین کارگاه آموزشی مبارزه با ...

به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا» به نقل از شادا، دبیر اجرایی واحد اطلاعات مالی مبارزه با پولشوئی ایران از برگزاری سومین کارگاه آموزشی مبارزه با پولشویی با حضور نمایندگان 8 کشور منطقه در تهران خبر داد

میثم نصیری احمد آبادی گفت: سومین دوره کارگاه آموزشی مبارزه با پولشویی و تأمین مالی تروریسم با حضور نمایندگانی از کشورهای قزاقستان، ترکمنستان، تاجیکستان، پاکستان، قرقیزستان، ازبکستان و افغانستان و ایران و با حضور نمایندگان سازمان ملل طی روزهای 9 تا 12 تیرماه سال جاری (30 ژوئن تا 3 ژوئیه) در تهران برگزار شد.

وی در ادامه گفت: این سومین کارگاه آموزشی است که در دو سال گذشته و با حضور نمایندگان از کشورهای منطقه و به مرکزیت جمهوری اسلامی ایران، در تهران برگزار می شود.

نصیری احمد آبادی در ادامه گفت: این کارگاه‌های آموزشی بر اساس درخواست کشورهای منطقه از دفتر مبارزه با جرائم سازمان یافته و به منظور ارتقاء توانمندی‌های کشورهای منطقه غرب آسیا و آسیای میانه در زمینه کشف تراکنش های مالی مشکوک برگزار می شود.

از دیگر اهداف برگزاری این نشست های آموزشی تشویق کشورهای عضو به امضاء تفاهم‌نامه های دوجانبه یا منطقه‌ای مبارزه با پولشوئی و همچنین تشویق و ترغیب این کشورها به ایجاد شبکه های منطقه مبارزه با فعالیت‌های پولشویانه است.

گفتنی است جمهوری اسلامی ایران در حال حاضر با برگزاری سه دوره متوالی کارگاه‌های آموزشی منطقه‌ای در تهران توانسته است به هاب منطقه‌ای در زمینه فعالیت های مبارزه با پولشویی و تأمین مالی تروریسم تبدیل شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها