امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۱۲:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 20731
تاریخ انتشار: ۱۴ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۱۸
تعداد بازدید: 101
به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا»، اسدالله عباسی در جمع خبرنگاران در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس، مبنی بر وضعیت افزایش حق مسکن کارگران ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا»، اسدالله عباسی در جمع خبرنگاران در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس، مبنی بر وضعیت افزایش حق مسکن کارگران در شورای عالی کار اظهار داشت: در جلسات گذشته، نمایندگان کارگری و کارفرمایی به تفاهم نرسیدند و قرار است برای تفاهم در این موضوع، یک جلسه دیگر برگزار شود.

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی در پاسخ به این سؤال فارس که افزایش 10 هزار تومانی حق مسکن در افزایش قدرت خرید این قشر تأثیرگذار نیست، افزود: به هر حال این موضوع باید به تأیید و تصویب شرکای اجتماعی کار برسد و در ماه مبارک رمضان جلسه‌ای به این منظور برگزار خواهد شد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه دولت نمی‌تواند نظر خود را به کارفرمایان در بحث افزایش حق مسکن تحمیل کند، تصریح کرد: این موضوع باید با تفاهم و اجماع‌نظر همه شرکا درنظر گرفته شود و اکنون دولت با این افزایش موافق است، اما مخالف این موضوع کارفرمایان هستند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پاسخ به این سؤال که آیا سبد کالای ماه مبارک رمضان به کارگران اختصاص خواهد یافت، بیان داشت: حتماً کارفرمایان در واحدهای تولیدی و بنگاه‌های اقتصادی طبق سنت حسنه، هر ساله برای این ماه مبارک سبد کالای ویژه درنظر خواهند گرفت.

وی تأکید کرد: کارفرمایان کار خود را به درستی انجام می‌دهند و مشکلی وجود ندارد و مورد حمایت دولت هستند و در جلسات شورای عالی کار نیز امور با رفاقت و همدلی انجام می‌شود و برخی مصاحبه‌ها و اخباری که در رسانه‌ها وجود دارد و حاشیه‌سازی می‌شود مربوط به شرکای قانونی شورای عالی کار نیست.

عباسی در پاسخ به سؤال فارس مبنی بر وعده‌های اجرایی نشده از جمله کارت خرید کارگران و سهام عدالت بیان داشت: بنده در رابطه با قول‌هایی که در جلسه رأی اعتماد دادم صحبت می‌کنم و خوشبختانه همه آنها انجام شده است و از تمام ظرفیت برای انجام دیگر امور نیز استفاده خواهد شد و باید در چارچوب اختیارات گام برداریم و اکنون نیز اینگونه بوده است و در حال حاضر کارهای وزارتخانه به روز است.

عباسی در خصوص افزایش قیمت داروها و میزان تعرفه‌های درمان بیان داشت: این موضوع از سوی وزارت بهداشت و درمان انجام می‌شود و قرار است اعتباری از سوی این وزارتخانه و یا دولت برای جبران افزایش قیمت دارو و مطالبات بیمه‌ها اختصاص یابد و اکنون دستور این موضوع داده شده و پس از موافقت رئیس‌جمهور در نیمه دوم تیرماه کل بدهی‌های بیمه‌های سلامت تا پایان سال 91 تسویه می‌شود و قطعا پرداخت‌ها را به روز می‌کنیم.

به گفته عباسی، قرار است در نیمه دوم تیرماه شورای عالی بیمه تشکیل جلسه بدهد تا در ادامه روند پزشک خانواده و نظام سازمان بیمه سلامت، کارها دنبال شود.

وی یادآور شد: جلسه شورای عالی بیمه برای پیگیری امور مربوطه و نیز شورای عالی کار برای بررسی حق مسکن و خواروبار کارگران به زودی برگزار می‌شود.

عباسی تاکید کرد: کارها به روز بوده و در هیچ کاری عقب نیستیم و قول و قرارها انجام شده یا در حال اجرا است.

وی تصریح کرد: رفع مشکل صندوق بازنشستگان فولاد خوشبختانه انجام و تا پایان اردیبهشت حقوق کارگران پرداخت شده  و درصدد هستیم حقوق خردادماه نیز پرداخت شود و تا پایان تیرماه معوقات به روز خواهد شد. همچنین بیمه تکمیلی و طلایی بازنشستگان کشوری انجام شده و نیز کارهای زنان سرپرست خانوار و بیمه کارگران ساختمانی در حال انجام است.
انتهای پیام/ح
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها