امروز : جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 14
۰۳:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 20733
تاریخ انتشار: ۱۴ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۱۸
تعداد بازدید: 84
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، کتاب «میراث فاطمی» مجموعه بیانات رهبر معظم انقلاب درباره مقام و منزلت ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، کتاب «میراث فاطمی» مجموعه بیانات رهبر معظم انقلاب درباره مقام و منزلت حضرت ولی عصر(عج) از سوی انتشارات مسیا به کوشش سیدمحمد باقر حسینی منتشر شده است.

بر اساس این گزارش،‌ کتاب «میراث فاطمی» در 14 فصل موضوعی تدوین شده است، در بخشی از مقدمه این اثر آمده است: «تفکر مهدویت و مهدی‌باوری در عصر غیبت در نگاه مقام معظم رهبری، عاملی امیدبخش برای انسان در بند حکومت‌های ناجور است که باعث خیزش مستضعفین برای غلبه بر مستکبرین است. ایشان در برابر امیدبخشی تفکر مهدویت،‌ انزوا و کناره‌جویی از جامعه به امید اصلاح امور در دولت‌ مهدی(عج) را مخالف تفکر صحیحی درباره مهدویت دانسته و جلوگیری از رشد چنین تفکراتی را لازم می‌دانند.»

نگاهی به فصول کتاب،‌ فصل نخست بیانات درباره اتفاق بشریت در ایمان به منجی ذکر شده است. در این فصل 10 نمونه از بیانات معظم له با عناوینی چون «ایمان همه ادیان و مذاهب اسلامی به منجی‌»، «آمادگی ذهن بشریت برای آمدن منجی‌»، «تفاوت اعتقاد شیعه به منجی با دیگران»،‌ «ویژگی‌های اعتقاد شیعه به حضرت ولی عصر(عج)» و... بیان شده است.

فصل دوم معانی انتظار فرج ذیل 18 عنوان از بیانات با عناوینی چون «سرانگشت گره‌گشا»، « انتظار فرج؛‌ افضل اعمال»،‌ «امید و نشاط نتیجه انتظار فرج»،‌ «استقرار عدالت»،‌ «دلیل انتظار حضرت ولی عصر(عج)» و... بررسی شده است.

در بخشی از این کتاب سخنرانی مقام معظم رهبری در دیدار با جمعی از روحانیون،‌ ائمه جماعات و وعاظ نقاط مختلف کشور در آستانه ماه مبارک رمضان سال 70 ،با عنوان «حمایت از حاکمیت اسلام در کشور حضرت ولی‌عصر(عج) یک وظیفه عمومی» منتشر شده است. معظم‌له در این سخنرانی فرموده‌اند: «امروز تمام سطح علمای اسلامی یک وظیفه مضاعف دارند، از سطح یک طلبه کوچک پا یک منبری تازه‌کار بگیرید،‌ تا سطح علمای بزرگ و طراز اول حوزه‌‌ها و آن وظیفه عبارت از حمایت از اسلام است که امروزه به شکل حاکمیت اسلامی در این کشور مورد نظر ولی عصر(ارواحنا فداه) تحقق پیدا کرده است،‌ این یک وظیفه عمومی است که به عهده همه است‌، استثنابردار هم نیست،‌ آن بزرگواران قصدشان این بود که حرکت کنند تا مردم را بیدار کنند؛‌ امروز مردم بیدار شده‌اند،‌ قیام کرده‌اند،‌ انقلاب کرده‌اند و حکومتی بر پایه اسلام تشکیل داده‌اند.»

انتشارات مسیا «میراث فاطمی» را در 224 صفحه و شمارگان 5 هزار نسخه روانه بازار نشر کرده است،‌ هفته گذشته نیز از این کتاب در مراسمی با حضور وزیر ارشاد رونمایی شد.

انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها