امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۱۶:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 20737
تاریخ انتشار: ۱۴ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۱۸
تعداد بازدید: 80
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، وزارت امور خارجه روسیه روز پنج شنبه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، وزارت امور خارجه روسیه روز پنج شنبه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که حادثه مربوط به هواپیمای اختصاصی "اوو مورالس" رئیس‌جمهوری بولیوی که از مسکو به پرواز درآمده بود را نمی‌توان برخوردی دوستانه هم نسبت به کشور بولیوی و هم فدراسیون روسیه دانست.

در این بیانیه آمده است: اقدام دولت‌های فرانسه، اسپانیا و پرتغال در برخورد با هواپیمای حامل مورالس را نمی‌توان برخوردی دوستانه چه در قبال کشور و ملت بولیوی و چه در قبال روسیه برشمرد. ضمن اینکه خودداری از اجازه پرواز به این هواپیما برفراز آسمان این کشورها ممکن بود جان سرنشینان آن، از جمله رهبر یک کشور مستقل جهان، را در معرض خطر جدی قرار دهد.

بر اساس این اطلاعات، روسیه که بطور پیگیرانه سیاست خارجی خود را بر اساس ارجحیت قوانین و ضوابط بین المللی قرار داده، از همه کشورهای جامعه بین الملل انتظار دارد تا به اصول حقوقی و بین المللی احترام گذاشته و آنها را در قبال همه کشورهای مستقل جهان به اجرا بگذارند.

وزارت خارجه روسیه تاکید کرده است که رئیس‌جمهوری یک کشور، بدون تردید چهره‌ای است که باید مورد حمایت بین المللی قرار بگیرد. مقامات مسکو همواره در اقدامات خویش ضوابط بین المللی که ضامن عدم تعرض دیپلماتیک در خصوص رهبران کشورهای مستقل جهان است را رعایت کرده و خواهد کرد.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها