امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 23
۰۲:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 20739
تاریخ انتشار: ۱۴ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۱۸
تعداد بازدید: 81
ایرج هوسمی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از بدهی دولت به 98 درصد چایکاران کشور خبر داد و گفت: تاکنون از ...

ایرج هوسمی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از بدهی دولت به 98 درصد چایکاران کشور خبر داد و گفت: تاکنون از مجموع چین اول و دوم چای تحویل شده به مراکز خرید دولتی برگ سبز چای،‌ تنها پول  2 درصد چایکاران و حدود 1.5 میلیارد تومان پرداخت کرده‌اند.

رئیس اتحادیه چایکاران کشور با بیان اینکه هنوز به 98 درصد چایکاران پول برگ سبز چای را تحویل نداده‌اند، گفت: حدود 10 میلیارد تومان دولت از محل خرید تضمینی برگ سبز چای چین اول و دوم به چایکاران بدهکار است.

 46 هزار تن برگ سبز چای به مراکز خرید تحویل شده است که از این میزان 1800 تن  توسط بخش خصوصی خریداری و بهای آن پرداخت شده اما خرید بخش دولتی هنوز پرداخت نشده است.

به گزارش فارس، تحویل بی موقع پول برگ سبز چای چند سالی است تکرار می‌شود به طوری که چایکاران پول محصول سال قبل خود را ابتدای امسال دریافت کردند.
این در حالی است که باغ چای نیاز به مراقبت‌هایی دارد که باید در پاییز و زمستان انجام شود تا در بهار و تابستان محصول خوبی برداشت شود اما چایکاران به دلیل نبود نقدینگی این رسیدگی را نتوانستند انجام دهند.
 *کاهش 35 درصدی چین دوم چای

رئیس اتحادیه چایکاران کشور از کاهش 35 درصدی برگ سبز چای در چین دوم نسبت به چین اول که در اردیبهشت ماه بود، خبر داد.

به گفته هوسمی نبود نقدینگی برای اجرای عملیات هرس و مراحل داشت توسط باغداران و نیز ناتوانی کشاورزان برای تامین کود و عدم حمایت از سوی دولت عامل اصلی این کاهش بوده است.

وی همچنین با بیان اینکه تنها 2 درصد باغهای چای کشور مجهز به آبیاری تحت فشار هستند، گفت: تامین آب باغ‌های چای بیشتر متکی به آب باران است و به همین دلیل با کاهش میزان بارندگی و یا بارش‌های بی‌موقع میزان محصول کاهش یافت.
انتهای پیام/ح
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها