امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۱۴:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 20748
تاریخ انتشار: ۱۴ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۱۸
تعداد بازدید: 210
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به گفته فعالان بازار هر چند اتفاق خاصی در زمینه قیمت ارز و یا واردات خودرو ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به گفته فعالان بازار هر چند اتفاق خاصی در زمینه قیمت ارز و یا واردات خودرو نیفتاده اما امید مردم به کاهش قیمت خودرو باعث کم شدن معامله در بازار خودرو و در نتیجه رکود این بازار شده است.

بر این اساس هر چند قیمت برخی خودروها دستخوش کاهش یا افزایش می‌شود اما با توجه به راکد بودن بازار، نمی‌توان گفت که این قیمت‌ها واقعی است.

در این شرایط، عرضه خودرو توسط شرکت‌های خودروساز محدود است و این شرکت‌ها بیشتر به پیش فروش خودرو روی آورده‌اند، به طوری که در لحظه تنظیم این گزارش، ایران خودرو تنها فروش فوری وانت بار دو را به صورت اینترنی دارد و در لیست فروش اینترنتی سایپا نیز تیبا و سایپا 131 پایه گازسوز مشاهده می‌شود.

در حال حاضر در بازار خودرو قیمت‌گذاری مشخص و مرجعی وجود ندارد و یک مدل خودرو ممکن است با قیمت‌های متفاوتی به خریداران عرضه شود.

* نوسان قیمت داخلی‌ها

در حال حاضر هر دستگاه پژو 206 تیپ 5 به قیمت 37.5 میلیون تومان در بازار خرید و فروش می‌شود که کاهش قیمت 2.5 میلیون تومانی را طی روزهای اخیر نشان می‌دهد. همچنین هر دستگاه پژو 206 صندوق‌دار مدل V8 به قیمت 38.5 میلیون تومان در بازار خرید و فروش می‌شود و هر دستگاه پژو 405 بنزینی با افت قیمت 300 هزار تومانی حدود 27 میلیون و 200 هزار تومان معامله می‌شود.

قیمت پژو پارس سال نیز در بازار 35 میلیون تومان است که تغییری را نسبت به روزهای قبل نشان نمی‌دهد.

در مورد تندر 90 مدل E1 ایران خودرو نیز می‌توان به افزایش 500 هزار تومانی قیمت این خودرو و عرضه آن به قیمت 32.5 میلیون تومان اشاره کرد. تندر 90 مدل E2 ایران خودرو نیز به قیمت 35 میلیون تومان به خریداران عرضه می‌شود که کاهش یک میلیون تومانی قیمت را طی روزهای اخیر نشان می‌دهد.

در مورد رانا هم می‌توان به قیمت 32 میلیون و 600 هزا تومانی این خودرو اشاره کرد که افت 400 هزار تومانی را نشان می‌دهد.

قیمت هر دستگاه سوزوکی گرند ویتارا نیز با افزایش 2 میلیون تومانی طی روزهای اخیر به 132 میلیون تومان رسیده است.

همچنین در حال حاضر هر دستگاه سایپا 131 مدل EX به قیمت 16 میلیون و 700 هزار تومان در بازار معامله می‌شود. سایپا 111 مدل EX نیز 18 میلیون و 200 هزار تومان در بازار خرید و فروش می‌شود که تغییر چندانی را طی روزهای اخیر نشان نمی‌دهد.

در مورد مگان نیز که این روزها بحث قیمت‌گذاری جدید این خودرو مطرح است باید به افزایش 6 میلیون تومانی قیمت اشاره کرد، به طوری که در حال حاضر هر دستگاه مگان به قیمت 91 میلیون تومان در بازار عرضه می‌شود.

* رشد قیمت خارجی‌ها

در خصوص خودروهای خارجی نیز می‌توان به افزایش 10 میلیون تومانی قیمت سانتافه و عرضه آن به قیمت 185 میلیون تومان اشاره کرد. قیمت سوناتا نیز با رشد 3 میلیون تومانی طی روزهای اخیر به 155 میلیون تومان رسیده است.

همچنین قیمت پرادو 2در با افزایش 10 میلیون تومانی به 240 میلیون تومان و قیمت پرادو 4در با رشد 15 میلیون تومانی به 355 میلیون تومان رسیده است.

افزایش قیمت اپتیما نیز طی روزهای اخیر حدود 2 میلیون تومان بوده و در حال حاضر این خودرو 148 میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

قیمت هر دستگاه اسپورتیج نیز با افزایش 4 میلیون تومانی به 160 میلیون تومان رسیده است.

در مورد ام‌ وی ام 110 نیز باید به رشد 2 میلیون تومانی قیمت این خودرو در بازار اشاره کرد که هم اکنون حدود 22 میلیون تومان به خریداران عرضه می‌شود.

قیمت هیوندایی I20 نیز با افزایش 13 میلیون تومانی به 88 میلیون تومان رسیده و هر دستگاه هیوندایی I30 نیز با رشد قیمت 2 میلیون تومانی، حدود 105 میلیون تومان در بازار معامله می‌شود.

در مورد خودروهای گران قیمت پورشه نیز می‌توان به قیمت یک میلیارد و 100 میلیون تومانی مدل کایان 8 سیلندر و نرخ 850 میلیون تومانی مدل 6 سیلندر این خودرو اشاره کرد.

خرید و فروش در بازار خودرو در حالی راکد است که خریداران منتظر اقدامات دولت آینده در جهت تعدیل و کاهش قیمت‌ها هستند.
انتهای پیام/ح
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها