امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۰:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 20772
تاریخ انتشار: ۱۴ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۱۸
تعداد بازدید: 69
«کمال شرف» کارشناس مسائل مصر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در یمن، حکمرانی اخوان المسلمین را به مثابه یک عملیات ...

«کمال شرف» کارشناس مسائل مصر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در یمن، حکمرانی اخوان المسلمین را به مثابه یک عملیات اطلاعاتی دانست که جماعت اسلامگرا را نسبت به قبضه کردن قدرت دچار توهم کرده و لذا با احساس غرور مرتکب اشتباهات زیادی شدند و همین امر باعث سرنگونی آنها شد.

وی با بیان اینکه اخوان المسلمین با بی پروایی با سایر جریان‌های سیاسی رفتار کردند، تاکید کرد که عملکرد اخوانی‌ها در مدت یک سال گذشته باعث بحرانی شدن امور شده و باعث سرنگونی محمد مرسی شد.

وی ائتلاف اخوان المسلمین با ارتش مصر را زود هنگام دانست و افزود:‌ اخوانی گمان می‌کردند که بعد از به قدرت رسیدن، ارتش را در دست گرفتند.. ولی حقیقت این است که حکومت اخوانی‌ها تنها از طریق رسانه‌های تصویری و در لباس‌های رسمی آنها نمود پیدا کرده.. و مانند کودکان ساده لوح نسبت به شایعات اخوانی کردن نهادهای دولتی و سیطره بر ارتش مصر خوشحال می‌شدند.

وی در پایان با بیان اینکه اخوان المسلمین در مدت یک سال گذشته حکومت نمی‌کردند، تاکید کرد که اخوانی‌ها قربانی عملیات اطلاعاتی بزرگی شدند که با طمع و اقدامات عجولانه‌شان تغذیه‌اش کردند... و در نهایت ارتش با سرنگونی مرسی به این عملیات اطلاعاتی پایان داد.
انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها