امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۴:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 20780
تاریخ انتشار: ۱۴ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۱۸
تعداد بازدید: 151
سرلشکر «نبیل فؤاد» معاون اسبق وزیر دفاع مصر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در قاهره درباره حوادث جاری در مصر و ...

سرلشکر «نبیل فؤاد» معاون اسبق وزیر دفاع مصر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در قاهره درباره حوادث جاری در مصر و اقدام ارتش و نیروهای مسلح مصر به برکنار «محمد مرسی» از منصب ریاست جمهوری گفت: آنچه در مصر توسط ارتش و نیروهای مسلح این کشور روی داد، رویدادی مابین کودتای نظامی و عدم کودتا بود.

وی دلیل این امر را در این دانست که ارتش و نیروهای مسلح مصر در حال حاضر بر کشور حکومت نمی‌کنند و اداره امور کشور را به دست نمی‌گیرند و کسی که اداره امور کشور را در دست دارد، قاضی «عدلی منصور»، رئیس جمهوری موقت مصر است.

معاون اسبق وزیر دفاع مصر توضیح داد که ارتش و نیروهای مسلح مصر به شکل مستقیم در اداره امور کشور دخالت نخواهد کرد و این دخالت غیر مستقیم خواهد بود، به همین دلیل آنچه توسط ارتش و نیروهای مسلح مصر روی داد را به شکل متعارف و رایج آن نمی‌توان کودتا تلقی کرد، چون این دستگاه قدرت و حکومت را در دست ندارد.

فواد ادامه داد:‌ تدابیر فوق العاده‌ای که در خصوص توقف پخش برنامه‌های برخی از شبکه‌های وابسته به اخوان المسلمین و همچنین بازداشت سران اخوانی داده شد، در زمان بسیار مناسبی برای جلوگیری از فتنه‌ انگیزی و تحریک دیگران بود، اما اینکه این اقدامات تا چه اندازه قانونی بودند و آیا دستگاه امنیتی اختیار چنین اقدامی را داشت، جای سوال وجود دارد.

معاون اسبق وزیر دفاع مصر تاکید کرد که با محمد مرسی با احترام تعامل خواهد شد و هدف از بازداشت وی آرام شدن اوضاع در مصر است و با وی به عنوان یکی از روسای جمهوری سابق مصر تعامل خواهد شد.

فؤاد همچنین درباره احتمال به دست گرفتن سلاح توسط گروه‌های مختلف مردم مصر گفت: این احتمال دور از انتظاری است چون مردم مصر هر قدر هم با یکدیگر اختلاف نظر سیاسی داشته باشند، در قبال یکدیگر سلاح را نشانه نخواهند گرفت و ارتش و نیروهای مسلح مصر توان محافظت از کشور و حمایت و پشتیبانی از آن با کمک نیروی پلیس را دارد.
انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار