امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۰۸:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 20782
تاریخ انتشار: ۱۴ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۱۸
تعداد بازدید: 67
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، در بیانیه مشترک صادره از روسای جمهور بولیوی، اکوادور، سورینام، ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، در بیانیه مشترک صادره از روسای جمهور بولیوی، اکوادور، سورینام، اروگوئه و ونزوئلا درپی نشست آنها در شهر کوچابامبا در مرکز بولیوی آمده است: ما از دولت‌های فرانسه، اسپانیا، پرتغال و ایتالیا می‌خواهیم با توجه به حوادث حساس روی داده، عذرخواهی علنی مناسب را به‌عمل آورند.

این روسای عضو اتحادیه کشورهای آمریکای لاتین که 12 کشور عضو آن هستند، همچنین بر همبستگی خود با مورالس تاکید کردند و اهانت به مورالس در اروپا را یک اهانت شخصی ندانستند بلکه آن را به منزله اهانت به همه کشورهای آمریکای لاتین دانستند.

این روسا شامل رافائل کوره آ را رئیس جمهور اکوادر، نیکولاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا، خوزه موخیکا رئیس جمهور اروگوئه و دیسی بوترسی رئیس جمهور سورینام و کریستینا کرشنر رئیس جمهوری آرژانتین خواستار توضیح چهار کشور اروپایی درباره علل جلوگیری از پرواز هواپیمای مورالس بر فراز خاک خودشان شدند.

آنها همچنین از شکایت مورالس به کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل به "اتهام نقض قوانین و قرار گرفتن جان مورالس در معرض خطر" حمایت کردند.

چهار کشور اروپایی یاد شده دو روز پیش به طور موقت اجازه پرواز هواپیمای مورالیس بر فراز خاک خود را به دلیل سوء ظن حضور ادوارد اسنودن مشاور سابق آژانس امنیت ملی آمریکا در این هواپیما ندادند.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها