امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۸:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 20789
تاریخ انتشار: ۱۴ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۴۰
تعداد بازدید: 110
«إیمان ناعس» نویسنده و فعال عربستانی در گفت‌وگو با خبرنگار امور بین الملل خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس تاکید کرد که تحرکات ...

«إیمان ناعس» نویسنده و فعال عربستانی در گفت‌وگو با خبرنگار امور بین الملل خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس تاکید کرد که تحرکات اعتراض‌آمیز آتی در کشورهای منطقه خلیج فارس این بار برای بسیاری غافلگیر کننده خواهد بود.

وی گفت:‌ تحرکات اعتراض‌آمیز در کشورهای عربی حوزه جنوبی خلیج فارس این بار تا حدود زیادی مشابه تحرکات میلیونی مردمی در مصر خواهد بود و پس از به راه افتادن این تحرکات دیگر هیچ ترفند و حیله و دروغ سیاسی تاثیرگذار نخواهد بود.

ناعس در ادامه با اشاره به تاثیر تحرکات 30 ژوئن مردمی در مصر بر کشورهای عربی منطقه خلیج فارس به ویژه عربستان سعودی، گفت: منطقه «القطیف» در شرق عربستان سعودی تحرکات حقوقی و قانونی خود را در سال 2011 و پس از پیروزی انقلاب 25 ژانویه مصر در عربستان از سر گرفت و بدون تردید انقلاب 30 ژوئن مصر موجب تجدید و احیای مجدد تحرکات اعتراض‌آمیز مردم این منطقه و همچنین انقلابیون بحرینی خواهد شد.

این فعال عربستانی در ادامه به این نکته اشاره کرد که نظام‌هایی که مشروعیت خود را از زور و قدرت کسب می‌کنند، هرگز نمی‌توانند به بقای خود ادامه دهند و در واقع اگر این نظام‌های خواهان بقای خویش هستند، باید خود را در پیوستن به مردمشان جست‌وجو کنند.

ایمان ناعس از حکومت‌های عربی خواست به خواسته‌ها و مطالبات مردم خود گوش و اجازه دهند که مردم در اتخاذ تصمیمات سرنوشت ساز مشارکت داشته باشند و این حکومت‌ها نیز حقوق این ملل را تضمین کنند.

وی از جبهه گیری برخی از حکومت‌های عربی حوزه خلیج فارس علیه یکدیگر و تلاش برای اعمال قدرت علیه هم و بسیج رسانه‌ها و به خدمت گرفتن آنها علیه گروه و قشری خاص از جامعه از جمله جوانان را رد و این اتخاذ این اقدامات از سوی این حکومت‌ها را احمقانه خواند.

این فعال و نویسنده عربستانی درباره واقعیت‌های جاری در منطقه الشرقیه عربستان از جمله تحرکات اعتراض‌آمیز مردمی در این منطقه گفت: وزارت کشور عربستان سعودی با تحرکات اعتراضی اما مسالمت‌آمیز مناطق شرقی عربستان با خشونت و سرکوب تعامل کرد و در این راه شماری از جوانان این منطقه را بازداشت و شمار دیگر را با شلیک گلوله‌های آتشین به قتل رساند و برای توجیه این اقدامات خود آنها را به تلاش برای ایجاد هرج و مرج و آشوب متهم کرد.

عناس تاکید کرد که اگرچه حکومت سعودی تلاش می‌کند، صدای معارضان عربستانی را در گلو خفه کند، اما باید بداند که این اقدامی موقتی است که آنها را تا ابد از اعتراض‌های مردمی در امان نخواهد داشت و حتی اگر یک صد سال هم بگذرد، باز ظالمان باید پاسخگوی ظلم و ستم خود باشند.

انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار