امروز : جمعه ۳ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 24
۱۴:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 20816
تاریخ انتشار: ۱۴ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۴۰
تعداد بازدید: 154
«محسن خصروات» کارشناس مسائل راهبردی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در یمن، تحولات اخیر مصر را واکنش منطقی مردم ...

«محسن خصروات» کارشناس مسائل راهبردی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در یمن، تحولات اخیر مصر را واکنش منطقی مردم این کشور به شرایط و اوضاع کشورشان دانست و با تاکید بر حق ملت‌ مصر در تعیین سرنوشت خویش، گفت: دوران تمامیت خواهی به سر آمده و بشر امروزی در دنیای تکثر گرایی، تنوع و همزیستی به سر می‌برد.

این کارشناس مسائل نظامی، با بیان اینکه جهان امروز، جهان پذیرفتن دیدگاه‌های غیر همسو است، افزود: هر کسی که این حقیقت را درک نکند، بدون تردید مغلوب موج گسترده اراده مردم خواهد شد. مردمی که خواستار تغییر، پیشرفت و زندکی با کرامت هستند.

خصروات، مصر را متغیر مستقلی در منطقه توصیف کرد و با بیان اینکه تحولات مصر در کل منطقه پژواک و انعکاس خواهد داشت، افزود: منطقه در آینده شاهد تلاش‌های گسترده‌ای جهت مقابله با طرح‌های اخوان المسلمین در راستای سیطره کامل بر قدرت خواهد بود؛ مگر اینکه جماعت مذکور به سمت همزیستی و پذیرفتن دیدگاه‌های دیگران گام بردارد.

وی دو انقلاب یمن و مصر را از نظر متغیرهای آغاز، جوان بودن انقلابیون و خواسته‌های آنان و خیز اخوان المسلمین برای به دست گرفتن قدرت، مشابه توصیف کرد و افزود: شک ندارم که در یمن نمی‌گذاریم اخوان المسلمین قدرت را قبضه کنند و البته آنها در یمن از تجربه تحولات مصر درس عبرت خواهند گرفت.
انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها