امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۰:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 20821
تاریخ انتشار: ۱۴ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۴۰
تعداد بازدید: 154
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، بنابر اعلام سفارت آمریکا در کابل، مذاکرات امنیتی کابل- واشنگتن به زودی از سر گرفته خواهد ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، بنابر اعلام سفارت آمریکا در کابل، مذاکرات امنیتی کابل- واشنگتن به زودی از سر گرفته خواهد شد.

همچنین این سفارت در این اطلاعیه که نسخه‌ای از آن در اختیار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس قرار گرفت، اعلام کرده که از مذاکره بین طالبان و شورای عالی صلح افغانستان حمایت می‌کند.

اعلام از سرگیری مذاکرات امنیتی در حالی است که حامد کرزی چهارشنبه شب در دیدار با «جان مکین» و «لنزی گراهام» از اعضای مجلس سنای آمریکا در خصوص موافقتنامه امنیتی کابل- واشنگتن، روند صلح افغانستان، انتخابات آینده ریاست جمهوری و مسائل منطقه‌ای، بحث و تبادل نظر کرد.

کرزی در این دیدار که در کاخ ریاست جمهوری افغانستان صورت گرفت، تصریح کرد: مردم افغانستان خواهان امضای موافقتنامه امنیتی با آمریکا هستند اما مشروط به این که این موافقتنامه باعث ثبات و تقویت نهادهای افغانستان شود.

رئیس جمهور افغانستان با مشروط کردن ادامه مذاکرات امنیتی با آمریکا خاطرنشان کرد: مذاکرات روی موافقتنامه امنیتی کابل- واشنگتن می‌تواند همزمان با آغاز مذاکرات میان شورای عالی صلح افغانستان و طالبان، دوباره آغاز شود.

در پی گشایش دفتر طالبان در قطر، دولت افغانستان در واکنش به این امر مذاکرات امنیتی با آمریکا را به حالت تعلیق درآورد.

دولت افغانستان اکنون تلاش دارد که تا طالبان با شورای عالی صلح افغانستان مذاکره کند اما این گروه تاکنون حاضر به این امر نشده است.
انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها