امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۲۱:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 20830
تاریخ انتشار: ۱۴ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۴۰
تعداد بازدید: 93
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سید عباس عراقچی معاون آسیا و اقیانوسیه وزارت امور خارجه کشورمان که به میانمار سفر کرده در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سید عباس عراقچی معاون آسیا و اقیانوسیه وزارت امور خارجه کشورمان که به میانمار سفر کرده در ادامه دیدارهایش با مقامات این کشور با «مینت هو تاو» رئیس کمیسیون سیاست خارجی مجلس نمایندگان میانمار دیدار و درباره مناسبات دوجانبه و تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی و آخرین وضعیت آوارگان مسلمان میانماری بحث و تبادل‌نظر کرد.

عراقچی ضمن تشریح امکانات و قابلیت‌های جمهوری اسلامی ایران در زمینه‌های مختلف تجاری، بازرگانی، انرژی، صنعت و فناوری بر آمادگی کشورمان برای توسعه مناسبات فیمابین تأکید کرد.

وی در این دیدار بر ضرورت ایفای نقش مثبت نمایندگان در حل و فصل مشکلات و رویدادهای تاسف بار اخیر بین بوداییان و مسلمانان در این کشور، از طریق وضع قوانین و مقررات مناسب در جهت اعاده حقوق آوارگان و به کارگیری ظرفیت‌های موجود برای برون رفت از شرایط ناگوار موجود از طریق صلح‌آمیز و عادلانه تأکید و آمادگی کشورمان را برای تحرک پارلمانی در مساعدت به این موضوع اعلام کرد.

«مینت هو تاو» رئیس کمیسیون سیاست خارجی مجلس نمایندگان میانمار با تشریح اقدامات به عمل آمده از سوی مجلس نمایندگان این کشور برای حل و فصل مشکلات مربوط به برخوردهای قومی و مذهبی در میانمار و رفع نگرانی جهان اسلام و جامعه بین‌المللی، از اقدام اخیر جمهوری اسلامی ایران در کمک رسانی به آوارگان میانماری تقدیر کرد و گفت: جهات ذیربط در مجلس نمایندگان با تشکیل کمیته‌ای در این زمینه به صورتی مستمر با مسئولان و مقامات همکاری کرده و در تلاش است راه‌حل‌هایی دائمی و پایدار را در این زمینه هماهنگ و اجرا کند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار