امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۶:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 20832
تاریخ انتشار: ۱۴ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۴۰
تعداد بازدید: 186
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، «جک لو» وزیر خزانه داری آمریکا ابراز امیدواری کرد که تحریمهای ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، «جک لو» وزیر خزانه داری آمریکا ابراز امیدواری کرد که تحریمهای اقتصادی منجر به توقف جنبه نظامی برنامه هسته‌ای ایران شود چرا که گزینه‌های دیگر مطلوب نیستند و اوضاع را بدتر می‌کنند.

جک لو که در کنفرانسی در کلرادو سخنرانی می‌کرد مدعی شد: بهترین گزینه برای ایران و بهترین گزینه برای جهان این است که تحریم‌های اقتصادی موثر واقع شود چرا که جایگزین‌های دیگر هم برای جهان خطرناک است هم برای ایران.

وی افزود: من فکر نمی‌کنم هیچ رئیس جمهوری در آمریکا بدون فرصت دادن به ابزارهای موجود سراغ گزینه‌های دیگر برود.

براساس این گزارش، آمریکا و غرب به منظور تحت فشار قرار دادن برنامه‌های هسته ای ایران سالهاست که تحریم‌های اقتصادی و تجاری سنگینی علیه ایران اعمال کرده‌اند.

این درحالیست که تهران بارها تاکید کرده که تمامی فعالیت‌های هسته‌ای این کشور صلح آمیز و شفاف است و ادعای غربی‌ها را رد می‌کند.

وزیر خزانه داری آمریکا با ارائه تصویری تاریک از اقتصاد ایران مدعی شد که تحریم‌ها اقتصادی موثر واقع شده‌اند.

جک لو گفت: ما شاهد کاهش ارزش ریال، تولید ناخالص داخلی، افزایش نرخ بیکاری و نرخ تورم در ایران هستیم. اینها چشم انداز روشنی از آینده اقتصاد ایران نیستند.

وی تحریم‌های کنونی علیه اقتصاد ایران را سخت‌ترین تحریمها در طول تاریخ خواند و  مدعی شد: هدف تحریم‌ها، آسیب زدن به مردم ایران نیست بلکه هدف تغییر مسیر و تصمیم ایران است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
امیر حسین
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۸:۴۶ - ۱۳۹۲/۰۴/۱۴
4
2
سلام
یعنی چی هدف از تحریم ها آسیب زدن به مردم ایران نیست و هدف تغییر مسیر تصمیم ایران است ؟؟ مگه دولت آمریکا کور هست که نمیبینه این همه ملت راهپیمایی میکنن و میگن انرژی هسته ای حق مسلم ماست ؟ دولت آمریکا مگه پایداری مردم مقابل این تحریم ها رو نمیبینه که این حرف رو میزنه ؟ اگه مردم میخواستن تحریم ها نباشه که شورش میکردن علیه دولت ولی علا که جانانه وایستادن و این یعنی ملت ایران ، مردم ایران ارنرژی هسته ای میخوان !
آخرین اخبار
پربازدید ها