امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۶:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 20834
تاریخ انتشار: ۱۴ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۴۰
تعداد بازدید: 148
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه، دولت و تحلیلگران ازبکستان در حال بحث و تبادل‌نظر درباره شیوه‌های افزایش فرصت‌های اقتصادی و گرفتن حمایت ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه، دولت و تحلیلگران ازبکستان در حال بحث و تبادل‌نظر درباره شیوه‌های افزایش فرصت‌های اقتصادی و گرفتن حمایت اجتماعی برای زنان به عنوان راهکاری برای کاهش جرائم در میان آنان هستند.

به گزارش پایگاه خبری «فرغانه رو»، «جمیله نظرآوا» ساکن «خوقند» به دلیل توزیع مطالب ممنوعه مذهبی 2 سال زندان را تحمل کرده است.

نظرآوا در این رابطه گفت: «من بولتن‌های ممنوعه مذهبی را توزیع می‌کردم.»

بر اساس اعلام وزارت کشور ازبکستان، میزان جرائم زنان در این کشور در حال افزایش است و مقامات و تحلیلگران در حال بحث و تبادل‌نظر برای جلوگیری از این روند هستند.

در این رابطه اعلام شده است که زنان درصد بالایی از جرائم از جمله تقلب، دزدی، قتل، قاچاق مواد مخدر و افراط‌گرایی را مرتکب می‌شوند.

بر اساس اعلام وزارت کشور ازبکستان، زنان در سال 2011 در حدود 20 درصد از جرائم، در سال 2012 در حدود 23 درصد و در سال جاری تاکنون بیش از 26 درصد از جرائم را مرتکب شده‌اند.

مورد «نظرآوا» نمونه‌ای از وضعیتی است که در آن زنان مجبور می‌شوند کار غیرقانونی انجام دهند. چراکه آنان درک کمتری از پیچیدگی‌های قانونی که برخی اوقات موجب بروز مسائل ناخواسته می‌شود، دارند و دولت ازبکستان نیز در صدد است تا آن را اصلاح کند.

«رشید زوربایف»، سخنگوی وزارت کشور ازبکستان در این رابطه گفت: «ما در حال بحث و تبادل‌نظر درباره شیوه‌های بهبود کار آموزشی با زنان هستیم و در نظر داریم تا برای جلوگیری از مشارکت زنان در ارتکاب جرائم برنامه‌های آگاه‌سازی انجام دهیم. ما در صدد هستیم تا وکلا و افسران پلیس را برای آموزش حقوقی زنان بویژه در نواحی روستایی بفرستیم.»

وی در ادامه اظهار داشت: «مردم ما سنت خوب کمک به افراد نیازمند را دارند. ما مشغول ایجاد سیستمی برای جمع‌آوری کمک‌های خیریه از اعضای محله هستیم تا کمیسیون محله پس از آن بتواند این کمک‌ها را در بین خانواده‌های نیازمند توزیع کند.»

کمیته زنان ازبکستان به همراه وزارت کشور این جمهوری در یک تلاش دیگر چندین میزگرد در استان‌ها برگزار کرده است تا درباره اقداماتی جهت جلوگیری از ارتکاب جرائم توسط زنان بحث و تبادل‌نظر شود.
انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها