امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۲۰:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 20844
تاریخ انتشار: ۱۴ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۱۸
تعداد بازدید: 67
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سردار سرلشکر سید یحیی صفوی دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا ضمن بازدید از سازمان ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سردار سرلشکر سید یحیی صفوی دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا ضمن بازدید از سازمان اسناد و کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران، در جلسه شورای معاونین این سازمان با اشاره به خدمات این سازمان و ضرورت تسهیل دسترسی به منابع  علمی و پژوهشی، گفت:

منابع علمی موجود در کتابخانه ملی  علاوه بر غنا بخشی بر  پژوهش های موازی در حوزه تولید علم، می تواند به تسهیل و تسریع تولید اسناد علمی و تولید علم کمک موثر و بسیاری کند.

صفوی ادامه داد: تسهیل در دسترسی دانشجویان و پژوهشگران به منابع علمی در کتابخانه ملی بایستی در اولویت های کار کتابخانه ملی قرار گیرد.

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا با اشاره به خدمات کتابخانه ملی و ضرورت اتصال مراکز دانشگاهی به این شبکه  گفت: بایستی به سمتی پیش برویم که کاربران در محل های دانشگاهی و پژوهشی به راحتی با اتصال به شبکه داده کتابخانه ملی از منابع پژوهشی و علمی کتابخانه ملی استفاده کنند.

وی افزود: همکاری های علمی در تامین اسناد و مدارک علمی، در حوزه پژوهشی با بهره گیری از منابع خارجی و ارتباط اسناد علمی با دیگر کشور ها می تواند جهش علمی  حاضر در کشور را  تسریع و به آن سرعت بخشد.

سرلشکر صفوی خاطرنشان کرد: اسناد ملی، بخشی از هویت  ملی کشور بوده و در نگهداری اسناد لازم است از آخرین تکنولوژی های روز بهره گرفت.

صفوی با اشاره به ابعاد مختلف وقف و تاثیر آن بر توسعه فرهنگ و تمدن اسلامی گفت: جامعه ای که از لحاظ فرهنگی تمام اقشار آن از مزایای عادلانه فرهنگی برخوردار نیست، نمی‌تواند فرهنگ سالم و مترقی داشته باشد و چنین جامعه ای نه در بعد مادی و نه در بعد معنوی رشد نمی کند.

وی با بیان اینکه در جامعه ای که فرهنگ وقف گسترش یافته باشد، آن جامعه هرگز دچار فقر  نخواهد شد، تصریح کرد: وقف در حوزه کتاب و کتاب خوانی از فقر فرهنگی جلوگیری خواهد کرد. بایستی به سمتی پیش برویم که در حوزه کتاب و کتاب خوانی، در استفاده از منابع  وقف و تشویق افراد به وقف در این حوزه، فرهنگ سازی کنیم.

سرلشکر صفوی با اشاره به لزوم توزیع عادلانه منابع علمی و پژوهشی در سراسر کشور، گفت: تسری خدمات کتابخانه ملی  علاوه بر تهران، در دیگر مراکز استان ها نیز بایستی مورد پیگیری قرار گیرد. رویکرد مسئولین استان ها به ایجاد و تقویت شعبات کتابخانه ملی، بایستی رویکردی مثبت و در جهت تقویت خدمات استانی کتابخانه ملی باشد.

بنابر این گزارش، دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا در پایان این بازدید از عملکرد ریاست، معاونین و کارکنان سازمان اسناد و کتابخانه ملی قدردانی و تشکر کرد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها