امروز : سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 23
۲۱:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 20863
تاریخ انتشار: ۱۴ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۱۸
تعداد بازدید: 53
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه «ایندینپدنت»، بریتانیا و دیگر کشورهای اروپایی به گوگل سه ماه وقت دادند تا ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه «ایندینپدنت»، بریتانیا و دیگر کشورهای اروپایی به گوگل سه ماه وقت دادند تا قوانین حریم شخصی خود را اصلاح کند. این کشورها به مسئولان گوگل هشدار داده‌اند که اگر اصلاحات مورد نظر انجام نشود، گوگل ممکن است با جریمه‌هایی به دلیل نقض قوانین حریم خصوصی روبرو شود.

دفتر ناظر اطلاعاتی بریتانیا می‌گوید بررسی‌های اخیر «سوالاتی را در مورد میزان تطابق سیاست‌های حریم خصوصی این شرکت با قانون حفاظت اطلاعات بریتانیا، به وجود آورده.

بریتانیا چندمین کشور اروپایی است که سیاست‌های حریم خصوصی گوگل را مورد مداقه قرار می‌دهد و اصلاحات آن را خواستار می‌شود. گوگل در سال 2012 تغییراتی را در خط مشی حریم خصوصی خود اعمال کرد که بر اساس آن این شرکت خود را مجاز به جمع‌آوری و ذخیره سوابق و اطلاعات شخصی کاربران کرده است.

از زمان اعمال این تغییرات، ادارات و مراکز مختلف ناظر بر فضاهای مجازی، بارها گوگل را به چالش کشیده و تغییر این خط مشی را خواستار شده‌اند. فرانسه یکی از دیگر کشورهایی اروپایی است که خواستار اصلاحات این قوانین شده. کمیسیون ملی نظارت بر اطلاعات این کشور روز 20 ژوئن به گوگل سه ماه زمان برای اعمال اصلاحات داد.

ماه مارس امسال بود که گوگل مجبور شد به دلیل نقض حریم خصوصی افراد در آمریکا 7 میلیون دلار جریمه بپردازد. گوگل پذیرفته است که خودروهای «جمع‌آوری میدانی اطلاعات» این شرکت، از طریق شبکه‌های بی‌سیم اطلاعات فردی افراد را جمع‌آوری می‌کرده‌اند.

در صورتی که گوگل تغییرات مورد نظر بریتانیا را تا پایان ضرب‌الاجل اعلام شده اعمال نکند، ممکن است تا 500هزار پوند جریمه شود.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها