امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۲۱:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 2088
تاریخ انتشار: ۲ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۳۱
تعداد بازدید: 236
محمد حاجی رسولی‌ها در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس افزود: برق‌آبی‌ها سالانه 10 درصد برق مصرفی کشور را ...

محمد حاجی رسولی‌ها در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس افزود: برق‌آبی‌ها سالانه 10 درصد برق مصرفی کشور را تأمین می‌کنند اما در پیک مصرف تابستان این 10 درصد به  30 درصد افزایش می‌یابد.

وی خاطر نشان کرد: رشد 30 درصدی تولید انرژی برق آبی به بخش کشور کمک قابل توجهی می‌کند ولی می‌تواند در پیک مصرف برق تابستان مؤثر باشد.

 *روزانه 40 هزار مگاوات انرژی برق آبی خواهیم داشت

 حاج رسولی‌ها ادامه داد: با توجه به ساخت سدهای مخزنی در حوزه کارون قطعا تولید انرژی برق آبی در تابستان امسال با 30 درصد افزایش نسبت به پارسال روزانه به 40 هزار مگاوات ساعت برسد.

مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران گفت: تولید انرژی برق آبی‌ها در حالت عادی 10 درصد است اما به دلیل نیاز به برق در تابستان این  10 درصد به 30 درصد افزایش می‌یابد.

* کاهش حجم آب برخی سدهای مهم کشور

حاج رسولی‌ها در خصوص حجم آب پشت سدهای کشور گفت: در حال حاضر 25 میلیارد و 900 میلیون مترمکعب آب در پشت سدهای کشور ذخیره شده است که نسبت به پارسال 15 درصد رشد نشان می‌دهد.

وی افزود: در حال حاضر 29 سد مهم و بزرگ در کشور داریم که از این 29 سد، سدهای خداآفرین، سد دوستی، سد کمال صالح، سد ساوه و سد لتیان با کاهش حجم آب مواجه هستند.

 *آغاز بهره برداری از 9 سد در آینده نزدیک

وی با بیان اینکه بخش آب کشور سال خوبی را آغاز کرده است، گفت: هم اکنون 9 سد در بخش آب کشور آماده بهره برداری شده است که دو سد گتوند علیا و جره امروز و هفت سد دیگر به زودی بهره برداری می شود.

مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران گفت: در پیش‌‌نویس لایحه بودجه سال 92 حدود 5000 میلیارد تومان اوراق مشارکت دیده شده است.

وی افزود: سال گذشته وزارت نیرو توانست مجوز فروش 165 میلیارد تومان اوراق مشارکت را اخذ کند.

انتهای پیام/ک
برچسب ها:
آخرین اخبار