امروز : یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 25
۰۴:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 2089
تاریخ انتشار: ۲ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۳۱
تعداد بازدید: 237
به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس، حجت‌الاسلام موسی‌پور دبیر ائتلاف پنجگانه اصولگرایان در نشست خبری که ظهر امروز ...

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس، حجت‌الاسلام موسی‌پور دبیر ائتلاف پنجگانه اصولگرایان در نشست خبری که ظهر امروز در خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس برگزار شد، اظهار داشت: فرصت چندانی تا برگزاری انتخابات نداریم. انتخابات ریاست جمهوری مهمترین رخداد سیاسی سال 92 است.

وی افزود: این انتخابات حادثه‌ای است که مقدرات اجرایی کشور را برای یک دوره چهار ساله رقم می‌زند. البته با توجه به انتخابات‌های دوره‌های گذشته و اعتماد مردم به رئیس‌جمهور، دور اول در دوره 4 ساله بعد این انتخابات می‌تواند مقدرات اجرایی و حرکت کلی کشور را برای یک دوره 8 ساله رقم بزند.

موسی‌پور با بیان اینکه انتخابات مظهر اراده و اقتدار ملی و از شاخص‌های بزرگ مردم سالاری دینی و مانور قدرت مردمی است، گفت: نظام اسلامی همه اقتدارش را از مردم دارد. پایه‌های این نظام مقدس بر آراء مردم و حضورشان در صحنه بنا گذاشته شده است.

دبیر ائتلاف پنجگانه اصولگرایان تاکید کرد: در هیچ جای دنیا این همه مراجعه به آراء مردم نداریم. همه ساختارهای قدرت در کشور ما مبتنی و متکی بر آرای مردم است؛ از راس نظام تا پایین‌ترین سطوح مدیریتی. که این مهمترین نقطه قوت نظام اسلامی است.

موسی‌پور خاطرنشان کرد: بدون تردید هر قدرت و کشور دیگری مقابل این همه هجمه‌های عظیم و توطئه‌هایی که علیه نظام اسلامی است، از جمله محاصره سیاسی، اقتصادی، جنگ نظامی و غیره بود، نمی‌توانست دوام بیاورد و فرو می‌ریخت.

وی در بخش دیگری از سخنانش اظهار داشت: صحنه‌هایی که حضور مردم ، مشارکت و مانور قدرت مردمی را در نظام ما نشان می‌دهد همواره مورد هجمه دشمن بوده که انتخابات نیز از جمله آن است. دشمن همواره سعی کرده به نوعی در روند حضور مردم خلل ایجاد کند.

دبیر ائتلاف پنجگانه اصولگرایان تاکید کرد: مطمئنا آنها از مدت‌ها قبل برنامه‌ریزی کرده‌اند تا با دلسرد  و ناامید کردن مردم و همچنین متشنج و امنیتی کردن فضای انتخابات از شکوه آن بکاهند.

موسی‌پور ادامه داد: کاندیداها،‌احزاب و گروه‌های سیاسی و طرفداران آنها باید در این خصوص دقت کنند و با بصیرت در جهت هر چه باشکوه برگزار شدن انتخابات تلاش کنند.

وی تصریح کرد: همه به ویژه فعالان سیاسی باید از مخدوش کردن تابلوی زیبا و تصویر انتخابات پرهیز کنند.

نشست‌هایی برای اتحاد اصولگرایان

دبیر ائتلاف پنجگانه اصولگرایان با اشاره به حضور افراد متعدد در صحنه انتخابات ریاست جمهوری گفت: تعدد و تکثر کاندیداهای طیف اصولگرایی عده‌ای را بر این داشت تا در جهت کاهش تعداد کاندیداهای اصولگرایان تلاش و جلساتی را برگزار کنند که امیدواریم به این مقصود برسیم.

موسی‌پور در پاسخ به سوالی درباره احتمال افزایش ائتلاف اکثریت گفت: همانطور که در ابتدا گفتیم ائتلاف ما یک ائتلاف باز است؛ عده‌ای برای پیوستن به ائتلاف اکثریت ابراز تمایل کرده‌‌اند اما اگر این ابراز تمایل آنها رسمی شود ما آن را در جمع ائتلاف مطرح خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه نظر نهایی ائتلاف اکثریت احتمال تا پیش از ثبت‌نام اعلام خواهد شد، افزود: این طور نبوده است که ما به عده‌ای بگوییم کاندیدای ریاست جمهوری شوید تا ما از بین شما یکی را انتخاب کنیم بلکه ما از نامزدهای انتخابات،خواستیم برای به حداقل رساندند گزینه‌های اصولگرا ائتلاف کنند.

دبیر ائتلاف پنج‌گانه با بیان اینکه این ائتلاف تلاش می‌کند در قالب یک ساز و کار به وحدت برسد، افزود: ائتلاف اکثریت برای به حداقل رساندن گزینه‌های اصولگرا تشکیل شده است و در همین راستا نیز عمل خواهد کرد.

موسی‌پور در پاسخ به سوالی درباره مکانیزم انتخاب نامزد نهایی ائتلاف پنج‌گانه گفت: ما از چند مرکز خواسته‌ایم نظرسنجی کنند. این مراکز در سه مرحله نظرسنجی خواهند کرد و نظراتشان را به ما خواهند گفت. ما تلاش خواهیم کرد با استناد به این نظرسنجی‌ها تا پیش از آغاز ثبت‌نام نظر نهایی خود را بگوییم.

وی در پاسخ به سوالی درباره احتمال ائتلاف گزینه نهایی ائتلاف اکثریت با گزینه نهایی ائتلاف پیشرفت، تصریح کرد: قطعا اگر ضرورت ایجاب کند و ما احساس کنیم که نیاز است با خروجی ائتلاف سه‌گانه به وحدت برسیم این کار را خواهیم کرد.

موسی‌پور از مذاکرات غیررسمی با دبیر ائتلاف پیشرفت خبر داد و گفت: ما مذاکرات غیررسمی با یکدیگر داشته‌‌ایم اما این مذاکرات رسمی نبوده است.

وی با تاکید بر اینکه ائتلاف اکثریت تلاش خواهد کرد در صورت ضرورت بر حسب آرایش سیاسی تصمیم‌‌گیری کند در پاسخ به سوالی که آیا زمان برای اضافه شدن افراد به ائتلاف پنج‌گانه وجود دارد یا نه گفت: زمان کافی برای این کار وجود دارد چرا که اگر قرار باشد کسی به ائتلاف اضافه شود از بین نامزدهایی خواهد بود که اعلام کاندیداتوری کرده‌‌اند نه کاندیداهایی که می‌خواهند ابتدا کاندیدا شوند.

مذاکره‌ای با لاریجانی نداشته‌ایم

خبرنگار فارس از موسی‌پور پرسید آیا ممکن است ائتلاف اکثریت به نفع آقای لاریجانی کنار برود و آیا مذاکراتی در این باره انجام شده است یا خیر، گفت:‌تاکنون هیچ مذاکره‌ای با آقای لاریجانی نداشته‌ایم و این بحث در ائتلاف مطرح نشده است.

خبرنگاری از موسی‌پور پرسید آیا تشکیل ائتلاف پنج‌گانه به معنای سهم‌خواهی جریان‌های سیاسی نیست، تصریح کرد: با توجه به اینکه دو نفر از اعضای ائتلاف اکثریت معاونان قوه مقننه به عنوان نایب رئیس اول و نایب رئیس دوم هستند و بقیه اعضاء مسئولیتشان بالاتر از وزرا نباشد کمتر از آنها نیست، فکر نمی‌کنم این بحث سهم‌خواهی در ائتلاف ما صدق کند.

موسی‌پور در پایان گفت: نه تنها در ائتلاف اکثریت بلکه در ائتلاف سه‌گانه نیز بحث سهم‌خواهی مطرح نیست و آقایان بر اساس احساس وظیفه‌ای که داشتند کاندیدا شده‌اند.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس، حجت الاسلام موسی پور  همچنین در حاشیه این نشست خبری در پاسخ سوالی مبنی بر برنامه های اقتصادی ائتلاف پنج گانه اظهار داشت: برنامه مدونی که منبعث از برنامه های بالا دستی، برنامه چشم انداز و برنامه پنجم توسعه است پس از مشخص شدن گزینه ائتلاف اعلام خواهد شد.

دبیر ائتلاف پنج گانه اصولگرایان با بیان اینکه ما تلاش داریم از بین کاندیداهای اکثریت که احتمال دارد افزوده نیز شود قبل یا در زمان ثبت نام یک نفر را معرفی کنید، ادامه داد: ائتلاف با سایر گروه ها منوط به مشخص شدن نتیجه قطعی آنها است لذا آن زمان برای وحدت مذاکره می‌کنیم.

وی علت حضور گسترده اصولگرایان در این انتخابات را وجود توانمندی های افراد برای تصدی پست ریاست جمهوری دانست و افزود: ائتلاف اکثریت برخلاف ائتلاف سه نفره که از ابتدا بر مبنای سه نفر شکل گرفت ائتلاف بازی است و از پشتوانه سیاسی حزبی 15 تشکل سیاسی برخودار است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها