امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۰:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 20926
تاریخ انتشار: ۱۴ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۱۸
تعداد بازدید: 216
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روسیه از شورای امنیت سازمان ملل خواست تحقیقاتی را در مورد ارسال غیرقانونی محموله‌های تسلیحاتی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روسیه از شورای امنیت سازمان ملل خواست تحقیقاتی را در مورد ارسال غیرقانونی محموله‌های تسلیحاتی از لیبی به سوریه، آغاز کند. آنطور که در پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت خارجه روسیه آمده، این درخواست به کمیته متصدی تحریم‌های شورای امنیت علیه لیبی، ارسال شده است.

در بخشی از بیانیه وزارت خارجه روسیه آمده است: روسیه از کمیته تحریم‌های شورای امنیت علیه لیبی، خواسته است تحقیقاتی را در مورد گزارش‌های فوق (ارسال سلاح از لیبی به سوریه)، آغاز کند. امیدواریم این کمیته به سرعت به درخواست ما رسیدگی کند و تحقیقات واقعی و بی‌طرفانه باشد.

پیشتر «الکساندر لوکاشویچ» سخنگوی وزارت خارجه روسیه هم گفته بود نماینده این کشور در سازمان ملل از کمیته تحریم‌های لیبی خواسته است تحقیقاتی در مورد ارسال سلاح از لیبی به سوریه، آغاز شود.

با سقوط دولت «معمر قذافی» در لیبی، انبارهای تسلیحاتی وی به دست مخالفان افتاده. گزارش شده که بخش بزرگی از این تسلیحات اکنون وارد سوریه شده و بین مخالفان «بشار اسد» توزیع شده است.

لوکاشویچ روز جمعه با حضور در کنفرانس خبری، گفت: این مسئله اخیرا به دلیل تصمیمات شرکای منطقه‌ای و غربی، تشدید شده. همانطور که می‌دانید، در رسانه‌های غربی گزارش‌هایی بود که نشان می‌دهد مداخله کمیته تحریم‌های شورای امنیت، لازم است. اگر این گزارش‌ها صحت داشته باشد، ما شاهد نقض آشکار قطعنامه شورای امنیت در مورد لیبی هستیم.

وی افزود: با توجه به گزارش‌های رسانه‌ای که نشان می‌دهد ممنوعیت ورود و خروج سلاح از لیبی آشکارا نقض شده، ما به نماینده دائممان در نیویورک گفته‌ایم که طرحی را در این مورد به کمیته تحریم‌های شورای امنیت ارائه کند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها