امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۵:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 20939
تاریخ انتشار: ۱۴ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۱۸
تعداد بازدید: 166
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روزنامه صهیونیستی «یدیعوت آحارونوت» نوشت که ساعاتی پس از جابجایی قدرت در مصر، یک فرستاده رسمی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روزنامه صهیونیستی «یدیعوت آحارونوت» نوشت که ساعاتی پس از جابجایی قدرت در مصر، یک فرستاده رسمی اسرائیل عازم قاهره شد تا با مسئولان ارشد امنیتی و اطلاعاتی مصر دیدار نماید.

این روزنامه نوشت که روابط امنیتی بین اسرائیل و مصر در دوره مرسی خوب بود و پیش‌بینی‌ها نشان می‌دهد که روابط دو طرف در حال حاضر بهتر خواهد شد.

بر اساس این گزارش، ارتش مصر با تائید ارتش اسرائیل و با هدف ممانعت از نفوذ افراد از نوار غزه به سینا و مصر، یگان‌های نظامی خود را در امتداد مرز مستقر کرده است.

یدیعوت آحارونوت به نقل از یک منبع امنیتی عالی‌رتبه نیز نوشت که قاهره و تل‌آویو خود را برای این احتمال که ممکن است اخوان‌المسلمین شاخه نظامی حماس را برای اجرای عملیات‌های انتقامجویانه در واکنش به عزل مرسی و برهم زدن امنیت داخلی بکار گیرد، آماده کرده‌اند.

این روزنامه به نقل از یک فرد آکادمیک فلسطینی از اهالی نوار غزه نوشت: رهبران حماس از زمان عزل مرسی و بازداشت مسئولان ارشد اخوان‌المسلمین و جابجایی قدرت در مصر، سکوت اختیار کرده‌اند.

به گفته وی موقعیت حماس که ریشه آن به جنبش اخوان‌المسلمین متصل است، متزلزل می‌شود و این در حالی است که سطح سیاسی حماس هنوز در خصوص تعامل با واقعیت جدید مصر تصمیمی اتخاذ نکرده است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار