امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۰۴:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 2094
تاریخ انتشار: ۲ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۳۱
تعداد بازدید: 243
مسعود اسدی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس، با اعلام این خبر، اظهارداشت: قیمت خرید گندم در استان خوزستان ...

مسعود اسدی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس، با اعلام این خبر، اظهارداشت: قیمت خرید گندم در استان خوزستان که از دو هفته گذشته آغاز شده است، به قیمت کیلویی 550 تومان است و کشاورزان این بابت به شدت ناراضی‌ هستند.

رئیس مجمع تشکل‌های کشاورزی ایران افزود: وعده رئیس جمهور برای جایزه 100 تومان گندم نیز گرچه اعلام شده است، اما به کشاورزان پرداخت نمی‌شود.

وی ادامه داد: کشاورزان به هیچ عنوان از قیمت خرید گندم رضایت ندارند، این در حالی است که زمزمه‌های حضور دلالان در زمین‌های کشاورزان وجود دارد.

رئیس مجمع تشکل‌های کشاورزی ایران ادامه داد: در صورت ادامه این روند، نگرانی از اینکه کشاورزان گندم خود را به دولت نفروشند و تکرار تجربه تلخ سال گذشته، وجود دارد.

به گزارش فارس سال گذشته 12 میلیون و 850 هزار تن گندم تولید شد، اما خرید دولت تنها 2.5 میلیون تن بود، گندم تولیدی خوراک دام و یا از کشور خارج شد و دولت  7 میلیون تن گندم خارجی وارد کرد.

وی تصریح کرد: در حالی که وزارت جهاد پیشنهاد قیمت کیلویی 800 تومان خرید تضمینی گندم را برای معاون اول رئیس جمهور ارائه کرده است، اما هنوز تصمیم‌گیری نشده است.

*انتظار کم لطفی از دولت را نداشتیم

اسدی گفت: مردم دلخوری و ناراحتی شدیدی از قیمت پایین خرید تضمینی گندم دارند و انتظار نداشتند، دولت آقای احمدی‌نژاد چنین کم لطفی در حق کشاورزان داشته باشد.

رئیس مجمع تشکل‌های کشاورزی ایران در ادامه تصریح کرد: عدم تمکین خودروسازان به قیمتهای دولت، نشانگر این موضوع است که هرکسی در این کشور قدرت داشته باشد، حرفش پیش می‌رود و اگر مظلوم باشد دادرسی برایش نیست،‌کشاورزان واقعاً قشر مظلوم هستند.

انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها