امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۱۲:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 20942
تاریخ انتشار: ۱۴ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۱۸
تعداد بازدید: 132
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه «یورونیوز»، «نیکلا سارکوزی» رئیس‌جمهور سابق فرانسه باید تمام مبلغی را که به ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه «یورونیوز»، «نیکلا سارکوزی» رئیس‌جمهور سابق فرانسه باید تمام مبلغی را که به عنوان کمک‌های دولتی در جریان تبلیغات انتخاباتی‌اش دریافت کرده، به بودجه عمومی بازگرداند.

شورای قانون اساسی فرانسه با اعلام این خبر، گفته است که سارکوزی به دلیل عدم شفافیت در هزینه‌های تبلیغاتی باید تمام یازده میلیون یورویی را که از دولت دریافت کرده، باز پس دهد.

تمام روسای‌جمهور سابق فرانسه به عضویت شورای قانون اساسی این کشور درمی‌‌آیند، اما گفته می‌شود وی قصد دارد از این شورا کناره‌گیری کند. هرچند که عضویت وی الزامی است و او تنها می‌تواند در جلسات آن شرکت نکند. این شورا اعلام کرده است که سارکوزی در زمان تبلیغات انتخاباتی سفرهایی را انجام داده که مشخص نیست کاری بوده یا مربوط به تبلیغات و به همین جهت باید تمام مبالغ دریافتی از دولت را پس دهد.

«برونو لو رو» رهبر سوسیالیست‌های فرانسه هم می‌گوید وجود حساب‌های بانکی ساختگی شورای قانون اساسی را به این جمع‌بندی رسانده است. این اولین بار است که شورای قانون اساسی یک رئیس‌جمهور سابق را به پرداخت هزینه‌های تبلیغاتی ملزم می‌کند.

این هزینه‌ها مربوط به مبارزات انتخابات سال 2012 است که نهایتا با شکست سارکوزی و روی کار آمدن «فرانسوا اولاند» به پایان رسید.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها