امروز : سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 23
۱۷:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 20944
تاریخ انتشار: ۱۴ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۱۸
تعداد بازدید: 105
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، خبرگزاری عربستان(واس) گزارش داد که ملک عبدالله بن عبدالعزیز پادشاه عربستان از «عبدالفتاح ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، خبرگزاری عربستان(واس) گزارش داد که ملک عبدالله بن عبدالعزیز پادشاه عربستان از «عبدالفتاح السیسی» وزیر دفاع و فرمانده کل نیروهای مسلح مصر تماس تلفنی دریافت کرد.

دو طرف در این تماس تلفنی اوضاع مصر و روابط دوجانبه را بررسی کردند و السیسی به ملک عبدالله نسبت به ثبات اوضاع مصر اطمینان داد.

ملک عبدالله تاکید کرد که شرایط کنونی مصر، حکمت و درایت مردان شریف را می‌طلبد و برای مصر و دور ماندن آن از شر و فتنه و برقراری امنیت و ثبات در آن دعا کرد.

دو روز پیش به دنبال پایان یافتن ضرب الاجل ارتش به گروه‌های سیاسی برای محقق کردن مطالبات مردم مصر، «عبدالفتاح سیسی» وزیر دفاع این کشور با صدور بیانیه ای مرسی را از قدرت برکنار کرد و عدلی منصور را به عنوان رئیس جمهور موقت برگزید.

این بیانیه پس از دیدار فرمانده نیروهای مسلح با رهبران جریان های سیاسی و مذهبی و ملی مصر صورت گرفت.

بر اساس این بیانیه همچنین قانون اساسی مصر تعلیق و انتخابات زود هنگام برگزار خواهد شد؛ سیسی تأکید کرد که نیروهای مسلح در فرایند سیاسی کشور دخالت نخواهند داشت.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها