امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۲:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 20952
تاریخ انتشار: ۱۵ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۰۹:۰۵
تعداد بازدید: 216
به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمود احمدی نژاد رئیس جمهور بعد از ظهر امروز در آیین گشایش بیست و یکمین ...

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمود احمدی نژاد رئیس جمهور بعد از ظهر امروز در آیین گشایش بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم با بیان اینکه انسان والاترین مخلوق خدا و مهمترین موضوع آفرینش و هستی است، اظهار داشت: انسان مخلوق استثنائی است و خداوند متعال انسان را با ویژگی‌های منحصر به فرد خلق کرد.

رئیس جمهور بر همین اساس به استعدادی که خداوند بر انسان قرار داد تا بتواند جلوه خدا در عامل هستی شود، اشاره و تصریح کرد: این باعث شد تا هر کس در انسان نظاره کرد، خداوند را ببیند و همه عالم را در خدمت انسان قرار داد.

وی در عین حال به سه مرحله زندگی انسان اشاره و اضافه کرد: اول زندگی قبل از این جهان، دوم زندگی این جهانی و سوم مرحله ابدی است؛ انسان ازلی است و ابدی هم خواهد بود اما بخشی که انسان را ممتاز میکند زندگی این جهانی است.

احمدی نژاد با تاکید بر اینکه قبل از این جهان اختیاری نبود و بعد از آن هم به معنای این جهانی، اختیاری نیست، یاد آور شد: انسان از خاک آفریده شده اما استعداد الهی شدن را دارد.

احمدی نژاد با تاکید بر اینکه انسان مهمترین ماموریت را البته با قید اختیار برعهده دارد، گفت: انسان برای انجام این ماموریت نیازمند دو عامل و بال است که بال اول برنامه حرکت و قانون است، هیچ حرکت هدفمندی بدون برنامه ممکن نیست، قرآن کتاب حرکت انسان از خاک تا خداوند است و بدون قانون کتاب و برنامه محال است انسان به قله‌ها برسد.

رئیس جمهور بال دوم را راهنما، یاور، مفسر حقیقی و کسی دانست که خود مسیر را پیموده باشد و افزود: امروز چند صد میلیون مدعی پیروی از قرآن کریم وجود دارد؛ چقدر حافظ قرآن، مفسر و قاری وجود دارد. قرار بود انسان به سعادت برسد و در این عالم حیات طیبه بر پا شود، اما چه شد که کسی که زحمت کشیده و سالها حافظ قرآن شده و قرآن تلاوت می‌کند، به خود بمب می‌بندد و در مسجد، حسینیه و اجتماع مذهبی وقتی که برخی نیز مشغول قرائت قرآن هستند بمب را منفجر می‌کند و تصورش این است که به وظیفه انسانی عمل کرده و درنهایت همجوار پیامبر اکرم(ص) به نماز می‌ایستد.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه معلوم است تمسک صرف به قرآن نمی‌تواند انسان را به کمال برساند، اظهار داشت: ما نیازمند دو عامل هستیم، اگر کسی تصور کرد بدون انسان کامل و معصوم می‌تواند به قله‌ها برسد، قطعا در اشتباه است.

احمدی نژاد اضافه کرد: خوشبختانه در عامل اول حرکت‌های بسیار خوب و فعالیت‌های گسترده‌ای انجام شده است و در تمام جهان مسلمانان به قرآن کریم اهتمام، احترام و توجه دارند و در جمهوری اسلامی نیز جایگاه قرآن ممتاز است. اما آن طور که باید و مطلوب است به عنصر دوم توجه نمی‌شود.

احمدی نژاد با بیان اینکه برای قرآن کریم ۲۱ نمایشگاه برپا شده است اما برای امام تا امروز چند نمایشگاه برگزار کردیم، تصریح کرد: باید دانست که امام زنده است و بدون او سعادت و کمال محال است و محال است بدون استقرار حاکمیت امام جامعه بشری به آرامش، سلامت و امنیت برسد.

رئیس جمهور بر همین اساس افزود: البته دولت به سهم خود نه اینکه همه آنچه که باید انجام داده اما سعی کرده به هر دو بال توجه کند اما نمی‌دانم چرا از فعالیت‌های قرآنی بیشتر استفاده می‌شود اما به عامل دوم کمتر تمایل است که باید گفت شاید نگرانی وجود دارد و دریافت، دریافت حقیقی نیست و شاید خیال می‌کنیم امام خیلی دور است.

رئیس جمهور اضافه کرد: نزدیک به ۱۱۷۰ سال است که شیاطین و طاغوتیان کادر کرده اند تا امام از دسترس انسان‌ها دور باشد و به تعبیر خود ما نیز امام خانه نشین شده است و ما مدعی پیرو این امام هستیم و بدون حضور و یاری او نمی‌توانیم قرآن را در عرصه زندگی پیاده کنیم.

وی با تاکید بر اینکه قرآن کریم در جمهوری اسلامی تا حدود زیادی از مظلومیت و مهجوریت خارج شده، امام هم باید از مظلومیت و مهجوریت خارج شود، گفت: وقتی می‌گوییم قرآن و امام، باید یادمان باشد که این دو متعلق به همه بشریت است.

احمدی نژاد با بیان اینکه نباید از ادبیاتی استفاده کرد که قرآن و امام را متعلق به گروه خاصی از بشریت یا مسلمانان معرفی کند، اظهار داشت: این ظلم به امام و قرآن است چرا که هر دو جهانی هستند و انسان، اسلام و مسلمانان هم جهانی هستند.

رئیس جمهور اضافه کرد: معتقدیم ۷ میلیارد و در واقع همه بشریت زمانی به سعادت می‌رسند که قرآن و امام را بر زندگی، عمل و اندیشه خود حاکم کنند.

احمدی نژاد در عین حال تصریح کرد: به فضل الهی و با عنایت‌ها و هدایت‌های امام عصر (عج) همه اندیشه‌ها و مکاتب غیر الهی و زاده دست بشر به سرعت در حال رنگ باختن هستند و انسان‌ها از سیطره خود خواهی ها و نظم مادی و غیر الهی ناراضی هستند.

وی در پایان یاد آور شد: دلها و چشمها با سرعت به سمت آسمان حقیقت هستی و دردانه هستی می‌چرخد و به سمت راه جدید، راه الهی، راه پیامبران، صراط مستقیم و اندیشه مهدویت می‌رود که در دنیا در حال منتشر شدن است و گمانم این است بخش مهمی از این رویداد ایمان، اخلاص و مجاهدت‌های ملت ایران و فرهیختگان و اندیشمندان و بزرگان ملت ایران است.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار