امروز : جمعه ۲۷ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 18
۱۹:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 20955
تاریخ انتشار: ۱۵ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۰۹:۰۵
تعداد بازدید: 69
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از الجزیره، محمد بدیع رهبر اخوان المسلمین که گفته می‌شد در روزهای اخیر توسط نیروهای ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از الجزیره، محمد بدیع رهبر اخوان المسلمین که گفته می‌شد در روزهای اخیر توسط نیروهای امنیتی مصر دستگیر شده، امروز به طور غیر منتظره‌ای به سخنرانی در مقابل هزاران نفر از طرفداران محمد مرسی در میدان رابعه العدویه پرداخت.

بدیع در حالی که با فریادهای بلند «الله اکبر» جمعیت را به وجد آورده بود، تاکید کرد که نه دستگیر شده و نه هرگز قصد فرار از مصر را داشته است.

بدیع با تاکید بر اینکه اخوان خون شهدا را مورد معامله قرار نمی‌دهد، گفت: مرسی رئیس جمهور مصر است و ما از این پس از در میدان‌ها باقی خواهیم ماند تا رئیس جمهور محمد مرسی باز گردد.

همزمان با سخنرانی بدیع هواپیماها و بالگردهای ارتش بر فراز میدان رابعه العدویه به پرواز درآمدند که با فریاد تظاهرات کنندگان مصری همراه بود.

بدیع در جمع طرفداران اخوان المسلمین تصریح کرد که مرسی هنوز فرمانده نیروهای نظامی مصر است و ارتش باید به آغوش ملت بازگردد.

وی در ادامه با بیان اینکه خونمان را برای مصر فدا می‌کنیم، افزود: مصر از این پس دستور نظامی را نمی پذیرد و تمام دستورات شورای نظامی باطل است.

رهبر اخوان المسلمین در بخش پایانی سخنان خود به انتقاد شدید از حضور رئیس الازهر و رهبر قبطی‌ها در جلسه قرائت بیانیه ارتش پرداخت و گفت شما تنها نمادهای مذهبی هستید، شما نماینده مسیحیان و مسلمانان نیستید.

بدیع افزود: کسی حق ندارد از زبان مردم سخن بگوید، رهبر قبطی‌ها از زبان خودش سخن بگوید، چرا که او نماینده تمام مسیحیان نیست.

وی تصریح کرد که انقلاب ما مسالمت آمیز است و از تانک‌ها و سلاح‌های شما قدرتمندتر خواهد بود.

بدیع در پایان تاکید کرد که به حرکت خود ادامه خواهد داد و گفت: ما هرگز ناامید نمی‌شویم.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار