امروز : دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 18
۰۸:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 20956
تاریخ انتشار: ۱۵ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۰۹:۰۵
تعداد بازدید: 162
عبدالوحید فیاضی، سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس‌ «توانا» در خصوص ویژگی‌های وزیر آموزش و پرورش ...

عبدالوحید فیاضی، سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس‌ «توانا» در خصوص ویژگی‌های وزیر آموزش و پرورش دولت یازدهم، اظهار داشت: بر اساس سخنان آقای روحانی، دولت یازدهم دولتی خواهد بود که کمتر گرایش به مسائل سیاسی دارد و پرداختن به موضوعات خود وزارتخانه‌ها، انتظاری است که مردم و نمایندگان مجلس از این دولت دارند.

*وزیر آموزش و پرورش اعمال سلیقه سیاسی در این وزارتخانه نداشته باشد

سخنگوی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس بیان داشت: اگر مسئولان این وزارتخانه‌ها گرایش سیاسی خاصی دارند به هیچ‌وجه اعمال سلیقه سیاسی در این دستگاه‌ها به خصوص در آموزش و پرورش به عنوان یک دستگاه برتر و بنیادین نکنند که یکی از آسیب‌هایی که در طول سال‌های پس از انقلاب اسلامی به این دستگاه بزرگ تعلیم و تربیت وارد شد، سیاسی کردن این وزارتخانه بوده است‌.

*حرکت به سوی پیشرفت با اصلاح حرکت‌ها و هدف‌ها در بطن دستگاه تعلیم و تربیت

فیاضی عنوان کرد: فضای وزارت آموزش و پرورش باید با نگاه فنی و حرفه‌ای که غلبه بر نگاه سیاسی دارد اداره شود تا این وزارتخانه را به سمت فردایی بهتر پیش ببرد.
وی افزود: معتقدم اگر کشور بخواهد به سمت و سوی درست حرکت کند، شرط اول آن اصلاح حرکت‌ها و هدف‌ها در بطن دستگاه تعلیم و تربیت است که انتظار می‌رود که وزیر آینده نیز در این راستا حرکت کند.

*وزیر آینده اجرای سند تحول را نسبت به دولت دهم بهتر پیگیری کند

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: وزیر آموزش و پرورش دولت یازدهم، اجرای سند تحول را نسبت به دولت دهم بهتر پیگیری کند و سندهای فرادستی که در شورای عالی انقلاب فرهنگی یا مجلس به تصویب رسیده است را به درستی اجرا کند تا کاستی‌های اجراهای گذشته در دولت جدید، کمتر دیده شود.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها