امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۵:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 20967
تاریخ انتشار: ۱۵ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۰۹:۰۵
تعداد بازدید: 88
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از المیادین، مصر با صدور بیانیه‌ای تصمیم اتحادیه آفریقا برای تعلیق عضویت این کشور را ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از المیادین، مصر با صدور بیانیه‌ای تصمیم اتحادیه آفریقا برای تعلیق عضویت این کشور را محکوم کرد.

امروز اتحادیه آفریقا مشارکت مصر در تمامی فعالیت‌های این اتحادیه را تعلیق کرده است و «ادمور کامبودزی» دبیرکل شورای صلح و ثبات اتحادیه آفریقا تاکید کرد: «طبق قوانین تصریح شده اتحادیه آفریقا، شورای صلح و ثبات تصمیم گرفته مشارکت مصر در فعالیت‌های اتحادیه آفریقا را تا زمان احیای نظم مبتنی بر قانون اساسی در این کشور معلق کند.»

تعلیق پاسخ معمول اتحادیه آفریقا در مواقعی است که هر یک از کشورهای عضو حکومت مبتنی بر قانون اساسی را تفسیر کنند. در ماه مارس هم این اتحادیه جمهوری آفریقای مرکزی را پس از سقوط حکومت این کشور به دست شورشی‌ها تعلیق کرد.

پس از اتمام ضرب الاجل 48 ساعته ارتش به سیاستمداران برای رسیدن به راهکاری درباره بحران مصر، سرانجام ارتش تهدیدات خود را عملی کرد و مرسی را از قدرت برکنار، قانون اساسی را تعلیق و رئیس دادگاه قانون اساسی مصر را رئیس جمهور موقت اعلام کرد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها