امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۷:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 20972
تاریخ انتشار: ۱۵ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۰۹:۰۵
تعداد بازدید: 83
عبداله بهرامی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» با اشاره به مشکلات وضعیت فرش دستباف کشور، اظهار داشت: اکنون برخی از تولید ...

عبداله بهرامی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» با اشاره به مشکلات وضعیت فرش دستباف کشور، اظهار داشت: اکنون برخی از تولید کنندگان به دلیل مشکلات اقتصادی و نوسانات شدید قیمتی در لیست سیاه بانک‌ها برای دریافت تسهیلات قرار گرفته‌اند که این عمل غیر کارشناسانه بوده و سبب توقف چرخ تولید و بیکاری عده زیادی می‌شود.
مدیرعامل اتحادیه سراسری فرش دستباف ایران با اشاره به بحث عدم ایفای تعهدات بانکی نسبت به واحدهای تولیدی گفت:‌ بسیاری از بنگاههای تولیدی کشور به دلیل نوسانات ارزی و نبود فضای مطلوب دچار بحران عدم پرداخت بدهی به بانکها شده‌اند.
این فعال تعاونی‌ها تاکید کرد: نباید با این گونه بنگاه‌ها که نقش عمده‌ای در اشتغال و تولید غیر نفتی دارند بصورت یکسان برخورد شود بلکه باید مسئولان مربوطه در هر زمانی چتر حمایتی خود را بر سر تولیدکنندگان واحدهای تولیدی بگستراند.
به گفته بهرامی، تولیدکنندگان در طی چند سال گذشته از کمترین حمایتها برخوردار بودند و بعلاوه شدیدترین فشارهای تورمی و تحریمی را تجربه کردند و در لیست سیاه قرار دادن تولیدکنندگان توسط بانکها یکی از مهم‌ترین چالش‌ها است.
وی ابراز امیدواری کرد: دولت آینده موضوع تولید داخلی و بنگاه‌های تولیدی را در اولویت اقدامات حمایتی خود قرار دهد، تا زمانی که تولید داخلی مورد حمایت جدی قرار نگیرد نمی‌توان شاهد استقلال
اقتصادی کشور باشیم.
مدیرعامل اتحادیه سراسری فرش دستباف ایران با بیان اینکه زیربنای توانایی و جایگاه هر کشوری در سطح جهان رابطه مستقیم با میزان رشد اقتصادی و تولید داخلی آن کشور است، تصریح کرد: دولت می‌تواند با حمایت از تولید و صادرات فرش دستباف بخش زیادی از نگرانی‌های ارزی و اشتغال داخلی را مدیریت کند و مطمئنا اگر تولید و صادرات فرش دستباف بصورت جدی مورد نظر و برنامه ریزی مسئولان نظام قرار گیرد می‌تواند یکی جایگزین‌های مطلوب برای صنعت نفت باشد و اقتصاد ایران از تک محصولی بودن نجات یابد.
انتهای پیام/ح
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها