امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 20
۰۲:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 20976
تاریخ انتشار: ۱۵ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۰۹:۰۵
تعداد بازدید: 107
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، واتیکان اعلام کرده قرار است پاپ ژان پل دوم، رهبر فقید کاتولیک‌های جهان که در سال 2005 ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، واتیکان اعلام کرده قرار است پاپ ژان پل دوم، رهبر فقید کاتولیک‌های جهان که در سال 2005 درگذشت به عنوان یکی از قدیسان کلیسای کاتولیک روم اعلام شود.

بنا به گزارش روزنامه انگلیسی دیلی‌تلگراف، این تصمیم پس از آن اعلام شد که چند روز پیش کمیسیونی متشکل از کاردینال‌های کاتولیک معجزه دوم را به رهبر فقید کاتولیک‌های جهان نسبت دادند.

برای اینکه کلیسای کاتولیک فردی را به عنوان قدیس معرفی کند، لازم است کاردینال‌ها و هیات ویژه و همچنین پاپ دست کم دو مورد از آنچه که معجزه می‌نامند و به او منتسب شده است را تایید کنند.

اولین معجزه‌ای که به ژان پل دوم نسبت داده شده است اظهارات یک راهبه به نام «ماری سیمون پییر» بود که گفته بود بیماری پارکیسنون وی به دست این پاپ معالجه شده است.

معجزه دومی که به ژان پل دوم نسبت داده شده است درمان غیر قابل توضیح یک زن اهل کاستاریکا است که او برای بهبود بیماریش دست به دعا برداشته بود.

واتیکان همچنین اعلام کرد که قرار است «پاپ ژان بیست و سوم» که از سال 1958 تا 1963 رهبری کاتولیک‌های جهان را بر عهده داشته است نیز قرار است به عنوان قدیس معرفی شود.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها