امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۳:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 20982
تاریخ انتشار: ۱۵ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۰۹:۰۵
تعداد بازدید: 171
به گزارش خبرگزاری مانیتورینگ فارس به نقل از شبکه‌های تلویزیونی، روز جمعه بار دیگر خیابان‌های مصر عرصه اردوکشی خیابانی شد و هواداران محمد مرسی با حضور ...

به گزارش خبرگزاری مانیتورینگ فارس به نقل از شبکه‌های تلویزیونی، روز جمعه بار دیگر خیابان‌های مصر عرصه اردوکشی خیابانی شد و هواداران محمد مرسی با حضور صدها هزار نفری به اقدام ارتش این کشور در برکناری رئیس جمهور پاسخ دادند.

درحالی که برخی گزارش‌ها حاکی از وقوع درگیری‌های پراکنده بین طرفداران مرسی با نیروهای امنیتی به ویژه نیروهای امنیتی مقابل ساختمان گارد ریاست جمهوری بود، هزاران نفر از طرفداران اخوان المسلمین در میدان رابعه العدویه تجمع کردند.

اولین سخنران این مراسم عصام العریان از رهبران برجسته اخوان المسلمین در جمع معترضان گفت: هرگونه همکاری با دولت موقت را رد می‌کنیم.

وی با اشاره به اینکه دستور شورای نظامی را رد می‌کنیم افزود: زمان پیروزی نزدیک است.

در ادامه این مراسم در حالی که طرفداران مرسی شعار «ما مرسی را می‌خواهیم»‌ سر می‌دادند، به طور غیر منتظره‌ای «محمد بدیع» رهبر اخوان المسلمین در جمع تظاهرات کنندگان حضور یافت که به شدت هواداران را به وجد آورد.

وی در سخنان خود تاکید کرد که نه دستگیر شده و نه هرگز قصد فرار از مصر را داشته است.

بدیع تصریح کرد: مصر از این پس دستور نظامی را نمی پذیرد و تمام دستورات شورای نظامی باطل است.

همزمان با سخنان بدیع بالگردها و هواپیماهای ارتش در آسمان قاهره به پرواز درآمدند.

همزمان با قاهره طرفداران مرسی در اسکندریه نیز به خیابان‌ها آمدند که به درگیری شدید بین آنها با مخالفان مرسی منجر شد و بنابر گزارش‌ها 6 نفر در این درگیری ها کشته شدند.


از سوی دیگر با پایان سخنرانی بدیع، طرفداران اخوان با وجود هشدار ارتش به سوی میدان التحریر که مرکز تجمع مخالفان مرسی بود حرکت کردند.

با انتشار این خبر طرفداران و مخالفان مرسی در روی پل 6 اکتبر که به میدان التحریر منتهی می‌شود با یکدیگر به زد و خورد خیابانی پرداختند.

همچنین طرفداران مرسی ساختمان رادیو و تلویزیون مصر را نیز به محاصره درآوردند تا نشان دهند که در زور آزمایی خیابانی دارای توان بالایی هستند.

پس از این نمایش قدرت اخوان برای برکنار کنندگان محمد مرسی، جبهه نجات به عنوان اصلی ترین جناح سیاسی مخالف دولت مرسی از هوادارانش خواست تا در روز یکشنبه به خیابان‌های مصر بیایند.


باید منتظر ماند و دید که ادامه این اردوکشی‌های خیابانی به عقب نشینی ارتش درباره برکناری مرسی منتهی می‌شود یا اینکه مصر وارد دور جدیدی از ناآرامی‌های بلند مدت می‌شود.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها