امروز : دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 18
۰۰:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 20984
تاریخ انتشار: ۱۵ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۰۹:۰۵
تعداد بازدید: 107
«مجتبی بیابان‌پور» یکی از حافظان راه‌یافته به مرحله چهارم ششمین دوره طرح ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به حافظان قرآن کریم در گفت‌وگو با خبرنگار ...

«مجتبی بیابان‌پور» یکی از حافظان راه‌یافته به مرحله چهارم ششمین دوره طرح ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به حافظان قرآن کریم در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس گفت: طبق مصوبات سازمان دارالقرآن‌الکریم، من به دلیل داشتن مدرک فوق لیسانس علوم قرآنی از شرکت در آزمون مرحله اول این دوره یعنی ترجمه آیات کلام‌الله مجید، معاف بودم.

وی با بیان اینکه در مرحله دوم که به صورت شفاهی برگزار شد، محفوظات شرکت کنندگان از 30 جزء قرآن مورد سنجش قرار گرفت، تصریح کرد: در آزمون مرحله دوم، حد نصاب بالایی برای افرادی که می‌خواستند به سمت اخذ مدرک درجه یک حفظ قرآن حرکت کنند، در نظر گرفته شده بود؛ به ‌طوری که شرکت‌کنندگان باید علاوه بر حسن حفظ، مسائل تخصصی قرائت قرآن را رعایت می‌کردند که من با همت و پشتکار موفق به کسب نمره قابل قبولی شدم.

بیابان‌پور درباره سومین مرحله آزمون نیز گفت: برای موفقیت در آزمون مرحله سوم ششمین دوره طرح ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به حافظان قرآن کریم که مربوط به مفردات قرآن کریم بود، شرکت‌کنندگان باید از 180، حداقل 150 نمره کسب می‌کردند که من با توکل به خداوند این مرحله را نیز با موفقیت پشت سر گذاشتم.

وی با اشاره به اینکه پس از سپری کردن این مرحله، مدرکی مبنی بر 10 سال تدریس حفظ قرآن ارائه دادم که با بررسی‌‌های انجام شده، مسئولان گزینش به صحت این ادعا پی‌بردند، افزود: پس از اثبات، فرصت داشتم برای آزمون روز جمعه که تفسیر 15 جزء قرآن کریم است، مطالعه داشته باشم.

این حافظ کل قرآن کریم با اشاره به تلاش‌های شبانه‌روزی برای آزمون مرحله نهایی، آمادگی خود برای شرکت در این آزمون را 90 درصد ارزیابی کرد و افزود: مطالعه‌ کتاب‌های مختلف قرآنی، حدود 6 ماه فعالیت‌های کلی من را تحت تاثیر قرار داده و بیش از دو ماه است که به طور شبانه‌روز برای این آزمون تلاش می‌کنم.

وی مرحله نهایی آزمون طرح ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به حافظان قرآن کریم با توجه به تستی و تشریحی بودن سوالات و همچنین حجم بالای کتاب‌ها به ‌ویژه مسائل مطرح شده در «تفسیرالمیزان» سخت دانست و گفت: امیدوارم سوالات مطرح شده در آزمون جمعه از جزئیات نباشد، چرا که به خاطر سپردن برخی موضوعات جزئی بسیار مشکل است.

انتهای پیام/م.خ
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها